Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap a páromat követte egy...

Kdavid2255 kérdése:

Tegnap a páromat követte egy srác, megijedt tőle, menekült előle és a srác futott utána tök sokáig még végül sikerült biztonságba társulni hozzánk. Ezért fel lehet jelenteni a csávót?

Figyelt kérdés
A párom nagyon megijedt és most fél este kimenni barhova is.

2023. szept. 25. 14:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Megfelemlites, zaklatas kategoria... de valoban, maganszemelynek ezt nem kell tudnia, feljelenteskor a rendorseg segit a pontos BTK kategoria meghatarozasaban.
2023. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Justinianus ***** válasza:
79%

"Amennyiben nincs bizonyíték rágalmazás lehet belőle."

Rágalmazás az nemigen, legfeljebb hamis vád lehet belőle.

És nem akkor lesz hamis vád, ha NEKEM nincs bizonyítékom, hogy valaki követett, hanem ha NEKIK lesz arra bizonyítékuk, hogy engem senki nem is követett.

2023. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

“ Megfelemlites, zaklatas”


Megfélemlítés bűncselekményt én nem találtam a btk-ban.


Zaklatás hogy állna meg? Semmilyen formában nem meríti ki a büntetőjogi tételt.


Ez egy nagy nulla. Értem én, hogy erkölcsileg elítélendő, gusztustalan dolog de büntetőjogi szempontbol mi történt? Egy ember futott, egy másik mögötte.


Aki szerint ez bármilyen büntető kategóriába behúzható, az nagyon rosszul látja.


Igen, morálisan, erkölcsileg elítélendő és egy ótvar dolog, de sajnos ennyi.

2023. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Itt a kulcsszó a rendszeres, ha jól tudom, bár nem tanultam jogi szakon. Ha ez csak egyszeri eset volt, akkor valóban nem bűncselekmény, de ha ismétlődik, akkor zaklatás a BTK szerint.

2023. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, még csak nem is bűncselekmény, csak vétség kategória, de BTK kategória, ha rendszeresen ismétlődik.
2023. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!