Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban érvényes a jogosítvány...

Valóban érvényes a jogosítvány a következő születésnapodig, akkor is ha, pár hónappal korábban jár le, mert egy ideje a születésnaphoz akarjak igazitani az érvényességet? Valami jogszabályi leírást keresek erről, ha ez igaz.

Figyelt kérdés
2023. szept. 18. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nézd meg a plasztikkártyát, pontosan addig érvényes, amíg azon szerepel. Ez még lehet, hogy nem a születésnapodra esik, mert lehet, hogy még nem volt ez a szabály, amikor a legutóbb hosszabbítottad. Majd a következőnél már azt fogod látni, hogy az érvényességi idő vége a születésnapodra esik.
2023. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elég nehezen, de megtaláltam a rendeletet.


13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról


5. §

(7) Az egészségi alkalmassági vizsgálat határidejét az 1. alkalmassági csoport esetében úgy kell megállapítani, hogy annak hónapja és napja megegyezzen a vizsgált személy születésének hónapjával és napjával. E szabály alkalmazása esetén az (1) bekezdésben előírt határidő a vizsgált személy határidőt követő első születésnapjáig túlléphető. Ha a vizsgált személy február 29-én született, és az alkalmasság határideje lejártának évében ez a nap hiányzik, akkor az alkalmasság határideje február 28-án jár le.


E szerint, ha lejár a jogosítványom szeptemberben, de a születésnapom csak november végén van, akkor addig érvényes a jogsim, jól értelmezem?

2023. szept. 18. 23:21
 3/4 2*Sü ***** válasza:
55%

> E szerint, ha lejár a jogosítványom szeptemberben, de a születésnapom csak november végén van, akkor addig érvényes a jogsim, jól értelmezem?


Nem jól értelmezed. Az egészségi alkalmassági vizsgálat határidejét akkor állapították meg, amikor a vizsgálat történt. Mivel gondolom akkor még nem létezett ez a jogszabály, így a megállapításnál nem léptek túl a határidővel a születésnapodig. A jogosítvány érvényessége a jogosítványon van rajta. Ha mondjuk idén október 1-én jár le a jogsid, akkor akkor jár le. Ha a születésnapod november végén van, akkor majd a most aktuális hosszabbításnál lesz úgy megállapítva az érvényesség, hogy annak vége november végére essen. Mondjuk 2028. november 30-án fog *majd* lejárni a jogsid a hosszabbítás *után*.

2023. szept. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Rosszul értelmezed. Nézd meg a jogszabály akkori állapotát, amikor kiadták a jogsidat.


Pl. én 2014-ben csináltam az alkalmasságit és akkor még nem igazították a születésnaphoz.

2023. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!