Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Discone antenna engedélyköteles?

Discone antenna engedélyköteles?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már kb 10 éve egy ilyen antennna van kint a tetőmön: [link]

Kegyetlen széles sávú, egy erősítő (LNA) után 3 fele van leosztva: hifi, és a két tévé. FM, DVB-t vesz mindent, még a szlovák tv és rádió adókat is hozza (Miskolc mellett). Az egyik új szomszéd megvádolt azzal, hogy az "kém antenna" és megfigyelési engedéllyel lehet csak ilyet használni. Mondtam neki, hogy ez baromság, tv meg rádió megy róla. De hogy látott valami videót, amin az orosz nagykövetségeken is ezt használják, nem egészen legális célra. És hogy ha nem szedem le, bejelenti a megfelelő hatóságoknál. Kérdezem én, tud nekem galibát okozni, vagy csak meg van zakkanva ez a nő?



2023. aug. 31. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez hülyeség. A 80-as években volt még rádiómegfigyelési engedély, de sima tv és rádióvételre nem vonatkozott az sem :D Mondd meg neki, hogy a feljelent akkor hamis vád miatt ő eshet pofára. Egy sima UHF tv antennával is tudnál "megfigyelni" erre alkalmas vevőkészülékkel, a 400-900 mhz sávban.


Fogadjunk, hogy valami ötvenes, elvált állami dolgozóról van szó.

2023. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy sima szélessávú körsugárzó antenna. Azért van a sok ellensúly, hogy adáskor minél egyenletesebb, szinte kör alapú karakterisztikát adjon. Illetve 300 Watt adóteljesítményt bír, ami több az általában üzletekben tartott modelleknél. Mivel te kizárólag vételre használod, így téged a vételi 2,15 dBi antenna nyereség érint, ami nem is túlságosan magas érték.
2023. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!