Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet abban a csapda, hogy...

Mi lehet abban a csapda, hogy külföldi vad idegen ember adományaozni akar pénzt?

Figyelt kérdés
FB-on rámírt egy idős hölgy, hogy adományozni akar nekem pénzt. Aminek bemutatkozott ahhoz képest más személy azonossággú profilról irt. Mi lehet ebben a család?
2023. aug. 6. 20:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ott még nem tartunk.
2023. aug. 6. 20:17
 12/20 Metionin ***** válasza:
100%
Ez a csalás már évtizedek óta működik. Pénzt kérnek az ügyintézés elindításához meg a papírokhoz. Általában borzalmas gugli fordítós szövegek ezek, hogy kiderült hogy rákos vagyok, nincs családom és mivel rohadt gazdag vagyok, elhatároztam hogy szétosztom a pénzt stb.
2023. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, pont ilyen levél volt. Köszi. Akkor hagyjam? Ne is válaszoljak? Vagy megadjak valami elérhetőséget? Beszéljek hátha?
2023. aug. 6. 20:26
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ennyi nem volt elég?
2023. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Metionin ***** válasza:
100%
Ne adj meg semmit. Ha van olyan opció az email-eden, jelentheted is, mint csalást (nekem érdekes módon az egyik munkahelyi emailemre jön sok ilyen, ott mindig rányomom az alertet, hogy adathalász). Csak simán töröld a francba és ne válaszolj rá.
2023. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is lehalásszák a személyes adataid.


Ha még jobban átverhető vagy, akkor még személyi igazolványod és lakcímkártyád szkennelt másolatát is odaadod, ezzel már csinálnak a nevedre hitelkártyát, első részletét fizetik csak a megrendelt árunak (pl. félmilliós telefonoknak), csomag automatából veszik fel.


Aztán a tipikus “nigériai csalás”, nagy összegű örökséghez nem tud hozzájutni, mert nem tudja kifizetni a párszázezer Ft ügyvédi költséget, nem kap hitelt (mert pl. kisnyugdíjas, bérelt lakásban él, így jelzáloghitelt sem), ha utalsz neki pl. 500 ezer Ft-ot, kapsz tőle 5 millió Ft-ot…

2023. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te menthetetlenül ostoba vagy...
2023. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi ésszel szabadlàbon…
2023. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Na ezt nem is tudtam, hogy ha megadod a személyes adataid akkor tudnak hitelkártyát csináltatni. Ki írja alá? A végén ugyis kiderül, hogy csalás és védve vagyok?


Sok helyen olvastam a fórumon, hogy cégek elkérik a személyes adatait a munkavállalótól interjún majd nem veszik fel. De ott senki sem írta, hogy nem szabad megadni

2023. aug. 7. 00:04
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer írtak, hogy nyertem 1 kg. aranyat, fizessem ki az adminisztrációs díjat, és az admin. eljárás után kiküldik. Megadtak egy telszámot, (akkor sem értettem miért) felhívtam őket, hogy bemegyek kp. kifizetem az összeget és elhozom sk. az aranyat. Érdekes módon ez nem felelt meg nekik.
2023. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!