Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy külföldi diáktól...

Ha egy külföldi diáktól ellopnak minden iratot, nehezebb pótolni mint magyar állampolgárnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel egy itt tanuló külföldi egyetemistától ellopnak egy pénztárcát, benne mindenféle irattal, külföldi igazolvánnyal, magyar státusz letelepedő igazolvánnyal, nehezebb pótolnia mint egy magyarnak?

2023. júl. 19. 20:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha kiveszik a pénzt, a tárcát meg iratokkal együtt eldobják, más megtalálja, vissza szokott jutni a gazdájához. Ha kidobja a kukába a tettes, még akkor is visszakerül.
2023. júl. 19. 20:43
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

#rendőr


Hogy kapcsolódik a kérdéshez pont ez a kulcsszó?

Miért nem #irat #eltulajdonítás #külföldi stb?



Várjunk csak, értem, te a debreceni lopótök vagy, az gyulagyerek.

Na most ha én azt mondom nehezebb pótolni, vagy éppen azt, hogy egyforma neki pótolni, akkor az számít neked bármit is, hogy ellopod-e tőle? Dehogy számít, téged csak a pénz érdekel. Halmozd csak a minősítő körülményeket, hogy iratokkal együtt viszed el. Nem elég neked a pénz, te utolsó gyökérkefe... Te márcsak kib@$zásból is viszed irattal együtt.

Kezd már érni az a BV, már csak magammal kell türelmesnek lennem, hogy kivárjam.

2023. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem minden iratot csak az adott ország tud kiállítani, max ki küldik neki ide postán. De maga az igénylés kész tortúra lehet ha lehetséges, s nem kell hozzá visszautazni az anyaországba ami iratok nélkül szinte lehetetlen, szóval nehéz szitu.
2023. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Dehogy kell hazautazni ilyen miatt. Arra való a konzulátus.
2023. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2 Engem ne vádolj légyszi, nem én voltam. Csak ma mentem a nagyerdő városrészen és egy kerékpáros biztonságiőr megállított és mondta, hogy ő megiismer arcról, hogy én korábban máshonnan loptam pénzt. Mondom igen, de én már azért megbűnhődtem, mert a bíróság elítélt, de már letelt a bünti.


Azt mondta, hogy Ide figyeljek csak. Múlthét szombat este egy külföldi hallgató kosárlabdázott a többiekkel a kosár csarnokban és az egyik külföldi diáknak ellopták a pénztárcáját az öltözőből. Minden irattal külföldi igazolvánnyal együtt és nem e én voltam. Mondom nem. Azt mondta, hogy nem is ajánlom... Majd elköszöntünk.


Csak tartok, hogy ha feljelentést tett, akkor nehogy engem b@szogasson a rendőrség, hogy azt hiszik én voltam, mert jártam aznap is ott a közelben a nagyerdei térfigyelők vettek, mint mindenkit aki arra járt, de nem voltam bent a kosárlabda játékcsarbokba.


Sajnos, ha más lop pénzt, vagy pénztárcát sporthelyről akkor velem is kitól, mert a yardok azt hiszik nem-e én voltam.

2023. júl. 19. 21:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem te voltál, de azért egy kérdést szenteltél neki, biztos ami biztos. Hihető.


Nem vádollak én semmivel, hanem az igazat írom.

Miért, nem loptál te még irattárcát? Nem fogsz börtönbe menni? Dehogynem.

2023. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6 Azt mondta az őr, hogy 45 ezer forint volt benne.


Nos ez ha mivel nyitott sportcsarnok, vagyis egy kis tornaterem és nyilvános, mert be szoktak menni, leülnek a lelátón és nézik az edzést, szoktak olyat. Tehát nyílvános terem, ezért csak SZABÁLYSÉRTÉS. Lenne. De: Aki elvitte, nem csak a pénzt vitte el, hanem iratokat is, ezért ez felminősíti bűncselekménnyé, mert szabálysértési értékre egy vagy több közokirat, magánokirat egyidejű elvételével elkövetett lopás vétsége. 2 évig terjedő.


A #2 utalt arra, hogy halmozza az elkövető a cselekményt, mert irattal vitte el.


Tegyük tisztába a dolgokat. Mivel irattal vitte el ezért nem szabálysértés, hanem bűncselekmény. Ha az iratokat hamar eldobja, vagy megszabadul tőle (márpedig a kis suttyó tolvajok 99%-a eldobja az iratokat, mert tudják, H nem tudnak vele mit kezdeni, csak a pénzt tartják meg), tehát eldobják, meg sem próbálják az iratokat használni, akkor a közökirattal visszaélés bűncselekmény nem valósul meg.

2023. júl. 20. 00:49
 8/18 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy leírtad, ami nyilvánvaló. Mi értelme volt ennek?
2023. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az, hogy csak arra gondolt #2, hogy random a közokirattal visszaéléssel tetézi a lopását. Ha eldobta, nem közokirattal való visszaélés. Nyilván közokirattal visszaélésre gondolt mint halmazat.


Az az igazság, hogy még rendőrök is tévedni szokak abban, ha kiderül hogy a tarcát, az iratokkal eldobta a gyanúsított, csak a pénzt tartotta meg, a lopás mellé kozokirattal visszaélést is közölnek gyanúként.


Aztán a bíróság csak lopásban ítéli el, de sztem már az ügyész is megszünteti a közokirattal visszaélést vádemelés előtt.


Azaz elvitte iratokal együtt, lopás és közokirat visszaélés a gyanú, és olyat tévednek a rendőrök, hogy ha nem használja az iratokat, rövid időn belül megvált tőle, akkor nincs helye közokirattal visszaélésnek.


Értem én, hogy a nyomozó csak nyomozó, de az ügyész és bíró jogászok, olyan hibát is észrevesznek, amit a rendőrség nem.



És akkor mèg számos tévedést lehet olvasni a rendőri munkáról neten.

2023. júl. 20. 16:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol olvastál te közokirattal visszaélést, amikor minősített estről volt csak szó eddig.


Menj, és vedd be végre a gyógyszereid, hacsak nem járt már le a szavatossága mióta felírták neked.

2023. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!