Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az optikában okoztak kárt...

Ha az optikában okoztak kárt a szemüvegemben, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A mai napon voltunk egy optikában szemüvegszár csere okán. Hazaérve, jobban megvizsgálva a lencsét, azt tapasztaltam, hogy az eddig hibátlan állapotban lévő, nem olcsó szemüveglencse végig lett karcolva az alkalmazott által, aki kicserélte a szemüvegszárat. Teljesen biztos vagyok benne, hogy nem az én hibámból került rá a sérülés, mivel mielőtt bementünk az üzletbe, teljesen megtakarítottam mindkét lencsét és semmilyen kár és sérülés nem volt rajtuk látható, maximálisan vigyázok a saját dolgaimra. Ebben az esetben a továbbiakban mit lehet tenni?

2023. júl. 31. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Menj vissza, jelezd a hibát és kérd el a vásárlók könyvét. Ha nem hajlandóak erre (mert mondjuk nem ott, rögtön szóltál), akkor a boltban kint kell lennie, hogy hova fordulhatsz jogorvoslatért. Azt hiszem, a területileg illetékes jegyző a következő állomás ilyenkor.
2023. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel már eljöttél onnan nem sokat fogsz tudni tenni. Hogyan bizonyítod, hogy a karcolás ott történt mielőtt megkaptad a kezedbe és nem mondjuk hazafelé ejtetted el?
2023. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sajnos semmit nem tudsz tenni.
2023. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!