Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan milyen jogi § alapján...

Pontosan milyen jogi § alapján nyújthatok be elfogultsági panaszt, és indítványozhatom az ügy más megyébe való áttételét?

Figyelt kérdés

Elloptak tőlem nagy értékű dolgot, ment a nyomozás szépen, már kb 1 éve, mindaddig amíg ki nem derült, hogy a gyanúsított rokona az illetékes ügyész, és hirtelen magához kérette az anyagot, és mikor már pedig le akarták zárni vádemelési javaslattal, és kőrözést adtak ki az illető ellen, mert cseszett még csak megjelenni is, az történt, hogy láss csodát, az eljárást azonnal bizonyítottság hiányában megszűntették.

A nyomozó behívott, és tájékoztaott 4szemközt arról, hogy ő nagyon sajnálja, mert látja h min mentem keresztül és látja az igazamat, de nem tehet semmit, mert egyszerűen kivették a kezéből az ügyet, és nem tud mit tenni, nagyon sajnál engem, de ennyi.

Ja és persze a kőrözést is azonnal visszavonták.


Ez itt magyarország és nyugodjak bele ?

Vagy mit lehet tenni?

Hiába fellebbezek, gondolom elég annak az ügyésznek egy telefon a következő szintre is, és ott se lesz semmi?


Valaki meg tudja mondani, mégis jogilag mit lehet tenni? A nyomozó azt mondta, kb semmit. Legalábbis érdemben. Azt mondja, formailag lehet persze fellebbezgetni, de "megnyugtatott", h sok értelme nincs ...


Esetleg valakinek van ötlete?


Elfogultság alapján, az ország másik felébe kérni az ügyet hogyan lehet ??


Van erre konkrét § a Be-ben?


2010. okt. 14. 19:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, rendes Tőled ...


csak figyusz, az aggályaim ...


1,

azt írod, hogy ez már nem nyomozati szakasz, na ez az, de ha a kedves ügyész már nyomozati szakaszban megakadályoz mindent ?? (ahogyan most is), akkro el se jut a bíróságig, hogy lehessen kérni az ügy áttételét :(

nyomozati szakaszban ezt nem lehet indítványozni, akár másra hivatkozva is?


2,

228.§ (2) -- ki ebben az esetben a felettes ügyész ?

Mert ha X megyében az számít a felettesének, akivel munka után együtt jár kocsmázni, na akkor el lehet képzelni, vajon milyen határozatot fog hozni, és a jogszab. szerint nem lehet ismételten megpanaszolni a határozatot ugyanez miatt ...

És akkor arról nem is beszélve, hogy mi van arról az esetről, amit írtam, hogy természetesen annyi esze van, hogy nem ő kérette magához az ügyet, hanem megkérte erre egy kollegáját, és akkor akárki is a felettes ügyész, máris nem lehet jhivatkozni semmilyen rokoni kapcsolatra. Ezt hogyan köszöbölnéd ki ?


3,

228/A § -- na oké, de ha úgymond nem hivatalosan, hanem egy kollegája által, és akkor is csak "feketén" intéz mindent, azaz én is csak telefonon értesültem a nyomozótól erről a dologról, de ha nem lett volna jóérzésű, akkor még csak nem is értesültem volna arról, hogy ez történt, na most ilyen esetben mégis mi számít a 8 napnak ?


4,

Hát én továbbra is abban látnám csakis a megoldást, ha nyomozati szakaszt át lehetne kérni más megyébe, de nem tudom erre milyen szabályok vannak, vagy egyáltalán erre van-e lehetőség, hiszen a bíróság előtt már veszett ügy az egész, ha addig szándékosan elcseszik a nyomozást, hogy ne lehessen őt bűnösnek találni semmiképpen :(


Én agyvérzést kapok azt hiszem ... egészen eddig úgy tűnt (nyomozó erősítette ezt meg), hogy kétség sem férhet a bűnössége bizonyításához ... Erre meg jön egy ilyen húzás, és látod, még azt is lezsírozzák, hogy a kőrözést visszavonassa.

Megpróbálom én is az egész Be-t végigfutni, na csak nagyon nehéz így, hogy az illetőnek ennyire komoly hátszele van, és pofán röhögi a rendőrséget is, mert maga mögött tudja az ügyészséget.

2010. okt. 15. 09:29
 12/17 A kérdező kommentje:

köszi ezt is, csak tudod, ha mindez nem hivatalosan megy, és tehát nem kapok én semmilyen határozatot, amit esetleg meg lehetne támadni, hanem egyszerűen ahogy mondtam, feketén belenyúl az ügybe, és megtiltja a nyomozónak, hogy bármit nyomozzon, akkor mégis mit tehetek én, akinek viszont nincs semmilyen hátszele ?


Az a nagy gond, h mivel az ügyészségnek ekkora jogköre van, hát tulképpen egyenesen humor-kategória, ha náluk teszek panaszt, pont ellenük.

2010. okt. 15. 09:33
 13/17 A kérdező kommentje:

Oké, tényleg nagyon rendes vagy, nem gőzöm hangsúlyozni, sokat segít ez nekem, csak az a baj, hog ymindennek a végén csak azt látom, hogy tehát az ügyész / felettes ügyész dönt, és az meg egyenesen már abszurd, hogy azt már meg se lehet fellebbezni.


Akkor egy dolgot kérdezek csak:


Létezik-e az ügyészségnél is esetlen "Legfelsőbb", mint ahogyan a Bíróságnél? Oda lehet panaszt tenni közvetlenül, és akkor ezáltal ki tudom kerülni a megyei kisikirályokat? Sajnos más megoldást nem látok, mert ezek itt helyben mindent "elsikálnak".

Tudom, furcsa, és abszurd talán, de hidd el, ez megy, és már azon a ponton volt, hogy minden rendben is, na ekkor ijedt meg aztán igazán a gyanústott és ekkor kapta elő gyorsan az ügyész rokont, aki meg leállított mindent.


Ezért kérdezem, hogy én aztán tehetek panaszt az ügyészségen, még ki is röhögnek, és ezért szeretném tudni tehát, hogy van--e olyan felettes ügyészi szerv, ahova esetleg már az illető keze nem érhet el semmiképpen, mert megyén belül sajnos mindent lerendez, ez nagyon úgy tűnik.


(És megjegyezném, ez a kis mocsok, már úszott meg 1-2 dolgot hasonló rokoni közbenjárással, szóval nem a levegőbe beszélek sajnos, bárcsak azt tenném ...)


Az a baj, hogy ha én most itt túl konkrét dolgot írok, akkor még elkövetek valamit (rágalmazást vagy tudja fene mi ez pontosan), és még én leszek bajban, de remélem ennyiből azért nem felismerhető, vagyis azt, hogy az illetők ezt nem olvassák. Nagyon durva ez az egész, emberek, de már az idegösszeomláson túl vagyok, nem tudom mi jön még, csak nehéz józannak maradni így, és intézni, amit csak lehet.


Szóval, létezik valami olyan legfőbb ügyészi szerv, gondolom budapesti székhellyel, amelynek van hatásköre a megyeiekre? Csak mert régen rossz, ha csak a bíróság előtt tehetek indítványt az ügy áttételére ... hiszen akkor már minek, ha szándékosan elcseszték a nyomozást, hogy ne lehessen bizonyítani semmit? Veszett ügy.


Ismét köszönöm a segítséget!

2010. okt. 15. 10:02
 14/17 anonim ***** válasza:

Legfőbb Ügyészség van


[link]


címek


[link]

2010. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, na akkor csak az marad kérdés, hogy úgy kapásból, illetékesség hiányában nem utasítja-e el, ha egyszer a jogszabályban le van írva, hogy elvileg a felettes ügyész határozatát már nem lehet megpanaszolni.


De bízom benne ... köszi még egyszer!

2010. okt. 15. 12:19
 16/17 A kérdező kommentje:

hááát, én nagyon áttanulmányoztam ezeket, de a §-ok alapján a hatáskör alapján lezárul minden a megyében, és egyáltalán nem fordulhatok én a Legfőbb Ügyészséghez ...

Rosszul látom ?

2010. okt. 15. 17:49
 17/17 LebronJames válasza:

Hello!


Mivel sajnos már jól ismerem a ,,Tisztelt " Ügyészség munkáját ezért megosztok veled néhány hasznos infót.

Nos az itt dolgozók nagy része erősen függ a hatalomvágytól,annak gyakorlásától.A társadalom többi tagja felé helyezik magukat,csakúgy mint sok bíró,vagy orvos.Istenként viselkednek,ezért nem is tekintenek rád,vagy rám egyenlő félként.Az egyik legjobb szakma az ügyészeké,mert felelősségre vonás nélkül tehetnek bármit bárkivel.Magyarán nagyrészüket tőlünk fejlettebb államokban le lehetne csukni....Ők a tövény mögé tudnak bújni,olvasd csak el az Ügyészségi Törvényt...vicces egy dolog!A legtöbb esetben válaszra sem méltatnak,pedig erre törvény kötelezi őket ( 1972. évi V. törvény. VII. fej. 25. §),dehát neked kötelezettségeid,nekik pedig jogaik vannak.Ebben az országban ne várd el hogy neked mint hétköznapi embernek igazat adjanak egymással szemben!!!

Mit tehetsz?A határidőből kicsúsztál,mert beadhattad volna pótmagánvádra.Nem mellesleg erről tájékoztatniuk kellett volna....Írhatsz panaszt a megszüntetés ellen,kérheted az elfogultság miatti áthelyezést.De valószínűleg válaszra sem méltatnak,vagy simán hülyének fognak nézni,és leráznak valamivel.Olyan ügyvéd meg nagyon kevés van,aki hadakozni mer a hatóságokkal,mert hát ők ebben a környezetben dolgoznak nap mint nap,és kinek jó a feszültség....

Úgyhogy ha magad nem vagy jártas a dolgokban akkor nyelhetsz egy nagyot,és beletörődsz.Én ezt sosem tettem eddig,és mindig kijártam az igazam!!!Ne várj mást ebben az országban,mert itt csak papíron volt rendszerváltás!!!

2011. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!