Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Államigazgatásban van olyan,...

Államigazgatásban van olyan, hogy eljárást megszüntető végzést saját hatáskörben visszavonnak, és kiszabják a bírságot, vagy ha már az eljárást megszüntették végzéssel, akkor ugyanolyan jogsértés esetén is új eljárást indítanak?

Figyelt kérdés
Egy embert felszólítottak végzéssel a föld hasznosítási kötelezettség teljesítésére. (ez nem a parlagfű törvény!) a bírság tétel az aranykorona érték 2000 szerese, minimum 20000 Ft. A terület aranykorona érték alapján a bírság 8000 Ft lenne, ehelyett lenne 20000 Ft. Az ember tessék lássék módon 30 nap alatt kiszedte a másfél méteres mezei virágokat. A kormányhivatal az eljárást végzéssel megszüntette. Az ember a végzést átvette. A közterület felügyelet megint kint volt, és fotóztak. Méteres mezei virág és Mária tövis van újra. Az eljárás megszüntető végzés még nem végleges ( nem jogerős). Az embert már hetedik éve mindig évi egy alkalommal felszólítják, parlagfű nincs nála,így fogást nem lehet találni rajta más jogcím (parlagfű) , de például van olyan rész, amit teljesen befutott a komló.

2023. júl. 23. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megszüntették az eljárást, akkor ez ennyi volt, kérdező!


Abban az ügyben már, változatlan tényállás és bizonyítékok alapján nem lehet bírságolni. Ehhez új eljárást kell índítani...


Attól, hogy parlagfű esetleg nincs, mág simán lehet más tiltott növény, vagy egyszerűen a művelési kötelezettséged elmulasztásáért bírságol.... 1000 és egy módja van annak, hogy a szerv miért bírságol, ha ezt akarja.


Ez egy szakma, kérdező.....és aki ezt csinálja, az tud is bírságolni.

2023. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A művelési kötelezettség és a hasznosítási kötelezettség alatt ugyanazt érthetjük. Pont arról van szó, hogy a hasznosítási kötelezettségre felszólították, kapott 30 napot, úgy ahogy teljesített, megszüntették az eljárást, és épp hogy átvette a megszüntető végzést, (tehát még nem végleges /jogerős) már ugyanezen a jogcímen újra fennáll a jogsértés. Látom, kedves válaszoló, Te hozzáértő vagy, a parlagfüvet azért irtam, hogy más laikus válaszoló bele ne keverje. Ezt az embert évek óta ezen a jogcímen szólítják fel, amennyiben maximum új eljárás indítható, akkor kap új végzést kb augusztus 10 fele, újabb 30 nap, az új eljárás megszűnik kb szeptember 25 körül, aztán harmadik eljárást már nem érdemes indítani, mert mire annak is vége, lassan érkezik a 🎅. Eddig a kormányhivatal évi egy eljárást indított, a kérdésem az volt, hogy megteheti a kormányhivatal azt, hogy a megszüntető végzés még nem végleges, ugyanaz a mulasztás ismét fennáll, és nem újabb eljárást indít, hanem visszavonja a végzését, és kiszabja a 20000 Ft bírságot. A válaszod szerint ezt nem teheti meg.
2023. júl. 23. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, saját hatáskörben akkor van lehetőség a döntés visszavonására, ha az I.fok megállapítja, hogy a döntése valamilyen jogszabályt sértett.


Erre egyszer van lehetősége, a közléstől számított egy évig.


De itt ez nincs.

Itt arról van szó, hogy a jogsértés azért áll fönn, mert újra "el lett követve" vagyis a hasznosítási kötelezettség nem folyamatos műveléssel lett megvalósítva, hanem mindig csak éppen a legszükségesebb munkálatok elvégzésével.

Na most, ha ez éppen elmaradt....akkor a jogsértés fennáll.


Ilyenkor csak azt lehet hatósági oldalról, hogy a status quo - nak megfelelő helyzetet bünteti, ha tudja.


Lehet folyamatosan kéne művelni a területet.....akkor erre nem kerülne sor..

2023. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 fabijoe ***** válasza:

Jelzem, hogy a bírságon felül egyéb következményei is vannak (nem lehetnek: kötelezően alkalmazandók) a termőföld hasznosítási kötelezettség elmulasztásának: amennyiben valakivel szemben jogerős földvédelmi bírságot szabtak ki, az 5 évig nem szerezhet termőföldet: sem tulajdonjogot, sem használatot. Ezen túl, területalapú támogatást sem fizetnek arra a területre, amely nincs kultúrállapotban tartva (termelés hiányában is legalább a gyomnövények irtását el kell végezni).

A kötelezettséget a 20078. évi CXXIX tv. 5. § (1) írja elő.

[link]

2023. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy emberünk tisztában van a joggal. Az egész terület egy 300 négyszögöl zártkert, ami termőföld az ingatlan nyilvántartásban. Azért lenne 8000 Ft körüli a bírság aranykorona érték alapján. Ha látják hogy valamit csinál a felszólításra, a minimális 20000 Ft bírságot nem szabják ki neki (eddig legalábbis). Nem óhajt további termőföldet szerezni. Terület alapú támogatással sem foglalkozik. Gyakorlatilag egy, inkább az őstermelőkre, több hektáron gazdálkodókra meghozott jogszabályt húznak rá az ő kis zártkertjére. Ezeken, amit kedves 4-es válaszoló írt (köszönöm szépen a választ) , ő is tudott, (én is elolvastam) emberünk ezen hangosan nevetett, hogy ilyen jogszabályokkal dobálóznak neki.
2023. júl. 24. 19:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Az lenne neki visszatartó erő, ha azután hogy múlt szerdán átvette a megszüntető végzést, csütörtökön a közterület felügyelet újra fotózott, a fotókat megkapná a kormányhivatal, és megtehetné, hogy újabb felszólítás nélkül kiszabná a 20000 Ft bírságot. De ezt a kedves válaszolók szerint nem tehetik meg. Újra fel kell szólítani.
2023. júl. 24. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!