Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire etikus hogy így...

Mennyire etikus hogy így kommunikálják egy álláshirdetésben az álláshoz tartozó jövedelmet?

Figyelt kérdés

"Elérhető Bruttó jövedelem: 600.000Ft*


(utána kisbetűvel)

*A bruttó jövedelem összetevői: alapbér, műszakpótlék, teljesítménybónusz, év végi bónusz, cafateria, szülinapibonbon, munkaruha értéke, biztosítás, céges bankszámlacsomag, a levegő kiszámlázva, amit elszívtál nálunk, a víz amit megittál a csapból meg a hugyodszarod húztad le vele. Az utánad való takarítás költsége bla bla bla..."


A lényeg hogy kiírnak nagy betűvel egy ilyen fizetést, aztán a valóságban egy ledolgozott hónap után látod hogy utaltak 190.000 nettót.


"


2023. júl. 17. 16:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és hangsúlyozom ezt nagy cégek csinálják.
2023. júl. 17. 16:14
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem undorító. És úgy gondolom, nem is etikus.

Én is tudok ilyen céget sajnos.

2023. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen korrekt, megmondja hogy mennyi a fizud és ki is fejti hogy miért annyi.
2023. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig tisztességesebb, mintha csak utólag közölnék.
2023. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Korrekten leírják, hogy mi a helyzet, te meg eldöntheted, hogy így is érdekel-e az állás vagy nem.
2023. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is korrekt, ennél sokkal etikátlanabb és irritálóbb, amikor csak "versenyképes" jövedelem van, aztán találd ki hogy mennyit gondolnak versenyképesnek, vagy hívd fel őket, nyilván a saját pénzeden hogy egyáltalán azt megérdeklődd, mennyit hajlandóak fizetni. Én annak már nagyon örülök ha egy bruttó jövedelmet feltüntetnek még akkor is, ha az nem a kezdő bérezés, de legalább ad valami támpontot.
2023. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

@16:39


Milyen támpontot ad, mikor kiírnak valami ilyen nonszensz bold number-t, amibe olyan összetevőket is besorolnak, amiket forintosítani se igazán lehet.

2023. júl. 17. 16:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7: olyan támpontot ad, hogy tudod, hogy a valós összeg jóval kisebb is, és ilyenkor felhívod őket, és megkérdezed, hogy mennyi a biztos nettó, amit mindenképpen utalnak
2023. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Bruh!? Te először látsz túlzó hirdetést? 😂
2023. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez fizetés téma itt még gyerekcipőben jár. Itt, nálunk a cégek még mindig úgyérzik, hogy ők tesznek szivességet neked, ha alkalmaznak.

Ugye az usában például már túl vannak ezen, nem simliskednek a fizetéssel, megmondja, hogy ennyi és kész. Ha kell kell, ha nem, nem.

Az én munkahelyemen nagyon nagy probléma a képzett munkaerő felvétele, nem jól fizet. Nem akarja belátni az én munkáltatóm sem, hogy piti pénzért senki nem fog szenvedni, főleg, ha van egyéb választása is. Régi szakemberek is elmennek, mert már szinte mindenhol többet fizetnek a környéken.

2023. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!