Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 7,5 joule alatti légpisztolyt...

7,5 joule alatti légpisztolyt lehet úgy szállítani vagy táskában tárolni közterületen 2023-ban, hogy maga a fegyver és a hozzá tartozó lövedékek egymástól elkülönítve vannak elhelyezve?

Figyelt kérdés
Vagy mik a pontos szabályok erre… nem sok konkrétumot találtam neten.

2023. márc. 13. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem minősül lőfegyvernek, igen. Ettől függetlenül viszont nem baj, ha van hozzá egy MKH kártyád és egy esetleges igazoltatásnál tudod igazolni, hogy 7,5 J alatti a légpisztolyod.
2023. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Mért ne lehetne? De mért nem egy táskában szállítod? Nem fér bele?
2023. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Korábban vettem egy gázpisztolyt és ahhoz adtak egy laminált ki kártyát amin gyártó neve, a fegyver típusa és hasonlók voltam feltűntetve. Ez a kártya az MKH kártya? És még az lenne a kérdésem, hogy erre is lehet/kell a rendőrségtől kérni engedélyt közterületen való viseléshez vagy ezt nem is “szabadna” közterületen viselni csak szállítani?
2023. márc. 13. 11:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Belefér a táskámba, ezzel csak arra utaltam, hogyha mindig nálam van akkor ez nem ütközik-e törvénybe?
2023. márc. 13. 11:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben Polgári Kézilőfegyver - és Lőszervizsgáló Kft. szerepel rajta, akkor igen. Szerepel rajta a fegyver fajtája, kalibere, azonosítója, a gyártó és annak országa, a típus, illetve a kártya érvényessége.


7,5 J alatt viselheted.

2023. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Csak azért merült fel bennem a kérdés mert neten nem egyértelmű, hogy mi a helyzet az ilyen fegyverekkel… sőt valahol még azt is olvastam, hogyha megfognak vele akkor úgyanúgy büntethetnek meg, mintha éles lőfegyverrel mennék az utcán és letöltendőt is kaphatok.
2023. márc. 13. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, rosszul fogalmaztam. Szállítani van lehetőséged, viselni nem viselheted.
2023. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oh, így egy kicsit más a helyzet.
2023. márc. 13. 11:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben önvédelemre kívánod használni, akkor javaslom, hogy gázpisztolyt vásárolj, arra tudsz engedélyt kérni viselésre.
2023. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ilyen szándékkal szeretnék venni csak pl. szembeszél esetén egy gázpisztoly csak önveszélyes. Ezért szerettem volna olyat ami szilárd lövedéket is ki tud lőni és a gumilövedékes gázpisztolyok elég drágák és most januártól azokon is szigorítottak valamit, ha jól tudom.
2023. márc. 13. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!