Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennel ha megtudnad hogy...

Mit tennel ha megtudnad hogy a ceg ahol dolgozol kaloz szoftvert is hasznal?

Figyelt kérdés
2023. máj. 30. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit
2023. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Munkavállalóként nem sok közöm van hozzá. Tulajdonosként azt tudom mondani, hogy az én cégemben minden szoftver jogtiszta. Nem is akarnék máshogy dolgozni, állandóan azon izgulni, hogy mikor kapnak el. Ugyanezért minden adóbevallásom is valós. Cserébe nincs ML Mercim.
2023. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazottként hullára nem érdekelne.
2023. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Már megszoktam.

Egyetemen az SPSS-t pl még én is töltöttem le nCore-ról s én telepítettem a szaktársaimnak. Mert bár 2olyan tárgyunk is volt, ahova kellett, az egyetem nem tudott biztosítani.

2023. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Mért érdekelne engem a cég milyen szoftvert használ?
2023. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Közölném a szoftvert használóval, hogy azonnal hagyja abba, ugyanis én, mint a cég szoftverüzemeltetője, kategorikusan megtiltottam a lopott szoftverek használatát. Ha valamelyik felettesem csinálnál ezt, javaslatot tennék a lopott szoftver kiváltására olyan ingyenes szoftverrel, aminek a license megengedi a céges használatot.


#4


Voltam én is egyetemi rendszergazda, mi sem tudtunk a hallgatóknak SPSS licenset adni. Sőt, volt olyan időszak, hogy nekünk sem volt, 30 napos próbaverziókkal oktattunk. Ott is az volt, hogy javasoltam a tanárnak, térjünk át PSPP-re (egy ingyenes, nyílt forráskódú, SPSS alternatíva), úgy is lett, következő félévtől már azzal oktattak.

2023. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!