Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy (erőszakos) társasház-s...

Ha egy (erőszakos) társasház-szomszéd kopog, kinyitom az ajtót, ő meg belép az én magánterületemre, először ő üt meg, akkor milyen fokig mehetek el önvédelemben?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 06:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
természetesen hivatlanul lép be a lakásomba a folyosóról
2023. máj. 2. 06:22
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Elméletben használhatsz bármilyen védekezési módot, egészen addig még a támadót nem ártalmatlanítod, utána szólni kell a hatósági szerveknek, mentőnek.

A gyakorlatban menni fogsz a börtönbe önbíráskodásért, mert valószínű kamerával nem tudod majd igazolni hogy jogos önvédelem volt, a megsérült támadó meg biztos azt fogja mondani lakáson kívül támadtad meg. Hiába vannak önvédelmi törvények, hanem tudod igazolni ennek jogosságát és az esetek többségében nem tudod, igy hiába védted magad jogosan, el fognak ítélni, még a bűnöző megússza. Ez igy szokott történni általában, ez a bűnözők országa.

2023. máj. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
69%
Sajnos ez igaz, alap hogy a bíróság csak tények alapjan dönt. A divatos hülyités, hogy az igazság melletted áll csak akkor igaz ha igazolni is tudod az igazságot.
2023. máj. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És ha kamerára veszem mert van otthon beépített (kívülre a folyosóra nem néz, hanem benti)?
2023. máj. 2. 06:47
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Cigányokkal szemben nincs jogos önvédelem, téged vesznek elő úgyis.
2023. máj. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Bíróságon azt mondod hogy megcsúszott a lépcsőn és leesett. A bíró nem igazságot szolgáltat hanem jogot.
2023. máj. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
9%
A kamerának jobban utána kell nézni egyrészt jogod van e kamerázni mást észben tartotta de a kamerával kapcsolatos kötelességeket Nem csak kiírni kell vannak egyéb dolgok is és harmadik hogy a felvételt vajon elfogadja e majd a bíróság
2023. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Tehát, ha aggresszív módon dörömböl az ajtómon, kinyitom neki, hogy lebeszéljük, erre bedobja magát az ÉN lakásomba, birtokomba jogtalanul, KAMERÁVAL felvéve, elkezd (próbál) engem ütögetni erőből


én meg jogilag sem meg semmit nem tehetek ez ellen.?

2023. máj. 2. 09:36
 9/16 anonim válasza:
13%
Pont az hogy tehetsz De valószínűleg ez a bűnöző tisztában van a jogaival és komoly háttér informálódás kell a részedről hogy ki tudd cselezni
2023. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Én ikre válaszait fenntartással kezelném.


[link]


Ha ártalmatlanná tudod tenni és kihívod a rendőröket nincs az a bíróság, aki téged marasztal el. Viszont ha a földön fekvő testébe még belerúgsz harmincat akkor viszont abból már nehezen magyarázod ki magad.

2023. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!