Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segíthetek rajta?

Bucibaba100 kérdése:

Segíthetek rajta?

Figyelt kérdés

Üdv!

20 éves férfi vagyok, párommal élek, 1 órányira a családtól.

Van 5 testvérem ebből 4 kiskorú.

A nagymamájuk a gyámjuk már, ahol tényleg jó helyük van.

A húgom 13 éves, és elszökött a 19 éves pasijával 5 napra. Tegnap megtalálták és el kellett érte mennünk, már itthon van.

A gyámügyisek egy határozatot benyújtottak már hogy otthonba viszik, Dunavecsére.

A kérdésem az lenne, hogy bármi féle úton módon lehetséges lenne, hogy itthon maradhasson?

Akár én is lennék a gyámja.



2023. ápr. 29. 11:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez lehetséges, középiskolában az osztálytársam is az édesanyja halála után a 8 évvel idősebb nővére gyámsága alá került, mert a gyámügy jóváhagyta (habár ez jó régen történt). Nyílván az a legfontosabb hogy amikor felmérik a körülményeket, minden a helyén legyen és mindenki (a hugodat is beleértve) azt mondja amit hallani akarnak. Persze azt nem tudom, hogy a már meghozott határozatot az otthonba helyezésről mennyire esélyes megváltoztatni.
2023. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

A gyámügy egy formalitás, attól senki és semmi nem változik meg. Ennél hatásosabb, ha beszélnél a húgoddal, elmagyaráznád neki az "élet rejtelmeit", a felelősséget és még sok mást. Ha ezekhez nem értesz, akkor vidd pszichológushoz, fizesd az ellátását.

Azért nem árt megtudni, miért is szökött el. Ne hidd, hogy jópofiságból. És nem biztos, hogy ez neked sikerülni fog. Szóval ismétlem: nem a gyámügy (főleg nem a mai) a megoldás, hanem a gondoskodás. És nem pénzbeli!

2023. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ezek mind megvoltak. A fizetésemmel nem felháborodást akartam kelteni, sem vagánykodni. Ismertettem a helyzetet. Valaki megoldást tud?
2023. ápr. 29. 13:22
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyámügynek jelezd hogy vállalnád a gyámságot.

Fontos lenne a körülmények mielőbbi rendezése hogy - ha megkapod a gyámságot - tőled ne szökjön meg mert akkor elvehetik a felügyeleti jogot.

2023. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Senior Séf ***** válasza:
30%
Kérdező, a saját kamaszkorát mindenkinek a feledés jótékony homálya fedi, így nem emlékszel rá, milyen kiállhatatlan voltál ennyi idősen, és milyen hajmeresztő hülyeségeket csináltál. A húgod is végigjárja ezt az utat. Isten mentsen attól, hogy húszévesen bevállalj egy kamaszt.
2023. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
79%

Azt hiszem, számodra nincs megoldás. Aki "segíteni" akar, de nem veszi észre a mai gyámügy lélektelen ténykedését, az nem érti a mai magyar valóságot, tehát tenni sem tud a probléma megoldásáért. "határozatot hoztak, hogy Dunavecsére viszik". És te úgy gondolod, ők "megoldást" adnak. Nem, ők egyszerűen a hozzájuk tartozó ügyeket hárítják, Dunavecsén a kislány meg fogja tanulni, hogyan kell eredményen csalni, hazudni, ügyeskedni, mert erre kényszerítik.

Azt sem érted, miért szökik el. Hiányoznak a szülei, haragszik a világra, azt hiszi, ki tud menekülni belőle. Megoldást akarsz? Az keserves lesz. Meg kell tanulnod a gyermeknevelés nehézségeit kezelni, elsősorban szeretettel, igényei kitalálásával (amit nem fogsz tudni kielégíteni, de legalább érezheti, hogy mégis van támasza) hatalmas odafigyeléssel és empátiával lassan lassan elérheted, hogy hallgasson rád.

Formális megoldások (amiket keresel) nem léteznek, csak a kislány lelkének ápolása. Ha nem tudod hogyan kell, esélyed sincs semmire. Ez a megoldás, másfajta nincs. El kéne hinni. És sürgősen beszélgetni a húgoddal. Ha nem tudod elérni, hogy higgyen benned, semmi esélyed.

2023. máj. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!