Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Özvegyi haszonélvezet jár?

Özvegyi haszonélvezet jár?

Figyelt kérdés
Különböző lakcimkartya a nyilvántartásban.
2023. ápr. 17. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem.
2023. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy mégis. A választások előtt volt egy törvénymódosítás, miszerint nem kell a bejelentett lakcímen lakni. Ebből következik, hogy simán lakhat az özvegy (nem a régebbi feleség, nem az élettárs...) annak ellenére az ingatlanban életvitelszerűen, hogy nincs bejelentve, máshova van bejelentve. Nyilván akkor ezt bizonyítani kell, hogy valóban így volt.

A hamis nyilatkozat nagyon komoly bűncselekmény főleg ebben az esetben.

2023. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bizonyítani kell, hogy melyik a közösen lakott ingatlan, mert az nyilván nem kérdés, hogy az özvegy együtt élt a házastársával.

Ha a szomszédok tanúsítják, hogy az özvegy ott élt akkor el fogják fogadni közösen lakottként és akkor jár a haszonélvezet, de mindig az adott ügy számít és az ügyet elbíráló jegyző dönt.

De ha azt tudják az örökösök bizonyítani, hogy az özvegy a másik lakcímen élt akkor nem fog járni neki a haszonélvezeti jog.

2023. ápr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" mert az nyilván nem kérdés, hogy az özvegy együtt élt a házastársával."

Azért nem ritka az az eset, hogy a házastársak külön élnek, külön életet, csak éppen papíron nem váltak el, szóval egyáltalán nem evidens, hogy egy háztartásban éltek.


Főleg ha a többi örökös ezt az állítást megcáfolja pl. a hagyatéki tárgyaláson.


"de mindig az adott ügy számít és az ügyet elbíráló jegyző dönt."

A jegyző nem dönt semmiben, csak tudomásul veszi, hogy van-e ellenvetés, vagy nincs, és tények függvényében határozatot hoz. Ha nincs egyetértés, ellentmondás van pl. egy ilyen kérdésben, akkor nem hoz határozatot, hanem a bíróságra küldi az ügyet, és a bíró dönt a bizonyítékok alapján.


Amennyiben nem jár az özvegyi jog, akkor egy gyermekrész jár az ingatlan értékéből is. Ilyenkor vagy

- együtt használjátok (együtt laktok benne, vagy adjátok bérbe, és a bérleti díjon osztoztok, vagy szívességi alapon használja az egyik fél, netán fizet érte egy alacsonyabb bérleti díjat stb.)

- egyik tulaj kivásárolja a többit, megveszi az ő tulajdonrészüket

- közösen eladjátok

- megegyezés hiányában pereskedni lehet, és elárverezik a házat, a pénzt pedig elosztják a felek. Ilyenkor lehet, hogy nem a legjobb áron sikerül eladni, és ugye van perköltség is, szóval nem ez a legkedvezőbb megoldás, de ha nincs egyetértés, akkor ez van.


A hamis bizonyítékok gyártása, és a hamis tanúzás, ill. arra való felbujtás, a bíróság megtévesztése stb. nagyon súlyos bűncselekmény, börtön jár érte főleg mivel nagy értékű csalás szándékáról/előkészületéről is szó van.

2023. ápr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!