Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy egyetemi hallgató...

Ha egy egyetemi hallgató börtönbe kerül egyetemi évei alatt, szabadulása után befejezheti egyetemi tanulmányait? Kaphat diplomát?

Figyelt kérdés

Elméketi jellegű kérdés, tegyük fel valakit letöltendő börtönre ítélnek egyetemista évei alatt.

Addig megvan hogy akkor jó eséllyel megszűnik a jogviszonya, ha 5-10 évig nem fog bejárni, de utána befejezheti-e, az a kérdésem.

Tehát szabadulás, majd újrafelvételi mondjuk levelezőre, és az addig elvégzett tárgyak/kreditek beszámításával? Megoldható?



2023. ápr. 14. 19:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

[link]


10-esnek ajánlom

2023. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

d) Felsőfokú képzés


Megkezdett felsőfokú tanulmányok folytatására is volt lehetőség, ezt az elítéltek kérelmére a parancsnokok engedélyezték. A felsőfokú tanulmányokban résztvevők száma az elmúlt évhez képest stagnál, azonban az előző éveket figyelembe véve megtriplázódott. Így felsőfokú tanulmányait 38 fő fogvatartott kezdhette meg a 2012/2013 –as tanévben, közülük öten könyvtár szakos hallgatók. A felsőfokú tanulmányokat folytatók levelező képzési formában vehetnek részt. A legnépszerűbb szaknak a 27 fő elítéltet gondolkodásra és elmélkedésre inspiráló teológia számít, de gépészmérnökként, ifjúsági segítőként, logisztikai szakmenedzserként, idegenforgalmi szakmenedzserként és gazdálkodási menedzserként is diplomát szerezhetnek öten.


A felsőfokú oktatás alakulása a Szegedi Fegyház és Börtönben


A Szegedi Fegyház és Börtön az ország talán legismertebb és a civil társadalom szemében a legelrettentőbb büntetés-végrehajtási intézmény. A “Csillagként” elhíresült börtön 127 éve épült, akkoriban Európa egyik legkorszerűbb intézete volt. Az első rabszállítmányt 1885. január 10-én fogadta az intézet. 1885. januárban a személyi állományba pályázat útján: 1 ellenőr, 1 tanító, 3 lelkész, 1 orvos, 1 gondnok, 3 tiszti írnok, 1 őrparancsnok, 6 börtönőrmester, 20 első osztályú börtönőr, 40 másodosztályú börtönőr lett kinevezve.

A történelem évtizedei folyamán több ezer elítélt töltötte itt büntetését, köztörvényes és politikai foglyok egyaránt. A Csillagbörtön napjainkban a súlyos bűncselekményt elkövetett fogvatartottak végrehajtóháza, az ország egyik legszigorúbb fegyintézete.

2012 októberében 1131 börtönlakó töltötte a rácsok mögött napjait. A fogvatartottak átlagéletkora 34 év, átlagos büntetési idejük 15 év. Hosszú időt töltenek itt az elítéltek, nevelésükről és őrzésükről hétszázan gondoskodnak. A munka, a tanulás és a szabadidős tevékenységek a börtön utáni életre készítik fel az elítéltet, hiszen Magyarországon a Csillagban őrzött 20 tényleges életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt kivételével, egyszer mindenki elhagyja e falakat.

2012 szeptemberében 109-en kezdték meg az általános iskolát, 114-en a középiskolát. Jelenleg logisztika szakképzés folyik 2 csoportban, 41 fő részvételével.

A főiskolások boomját éli a Csillag: ilyen sokan még nem tanultak Szegeden felsőoktatásban, mint az idén. 32 fogvatartott kezdte meg a tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar társadalomtudományi szakán a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, a Szent Pál Akadémia teológus szakán, az egri Esterházy Károly Főiskola informatikus-könyvtáros szakán, és a Sola Scriptura Teológiai Főiskolán. A felsőfokú tanulmányokat folytató elítéltek mind dolgoznak, könyvtárban, az asztalosműhelyben vagy éppen a konyhán, így saját maguk fedezik tanulmányaikat.

Szeged egyetemváros, így az intézetnek mindig nagyon jó kapcsolatai voltak a különféle oktatási intézményekkel. Mivel voltak olyan elítéltek akik már érettségi bizonyítvánnyal rendelkeztek és a büntetés-végrehajtás falain belül is szerették volna tovább képezni magukat, ezért a börtön megkereste a Szegedi Tudományegyetemet és kiválasztottak egy olyan szakot, amit a benti körülmények között is el lehet végezni és utána hasznosítani is tudják. Mivel könyvtár van minden börtönben, így kézenfekvő volt a könyvtáros szak.

2023. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben ott is a gépészmérnök. Tehát nem hazudtak nekünk az szte mk-s tanáraink. Érdekes elolvasni az egész cikket, mert logikus, hogy minél jobb képzést kapjanak az elítéltek.
2023. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 DK-s ***** válasza:

#11-nek:


Ezt inkább kihagyom, jó? XD


[link]

2023. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Jogi egyetem hallgatója csak büntetlen előéletű személy lehet."


Ez nettó baromság!


A munkakeresését esetleg befolyásolhatja a büntetett előélet, de a felsőfokú tanulmányokat - még a jogi egyetemi - tanulmányokat nem.


Ha ez igaz lenne, soha sem kaptam volna meg jogi diplomámat!

2023. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!