Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz? hogy ha én raktárnak...

Igaz? hogy ha én raktárnak bevitetek a kertembe 3 db műszaki nélküli telepítésre szánt lakókocsit és nem szerelem le róla a kerekeket akkor az önkormányzat nem köthet bele

Figyelt kérdés
semmiféle engedély nem kell hozzá ellentétben a lakókonténerrel és femgarázzsal mert azzal ugye gondok vannak?
2023. ápr. 12. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy akkor nem kötekedhetnek, ha nincs kivonva a forgalomból. Egy lakókocsiba nem hiszem hogy belekötnének ha teszem szerszámosnak használod, de háromért már biztos óbégathatnak. Roncstelepet sem nyithatsz csak úgy a telkeden.
2023. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az idevágó jogszabályokat, de az a lényeg, hogy pénzt tudjanak lehúzni rólad. Lehessen beszedni rá biztosítást, bérleti díjat, vagy bármit. Ha ezek nincsenek, akkor büntetést.
2023. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na most nem tudom hogy ez hogy megy amikor úgy hirdetik hogy telepítésre.

Szerintem azt jelenti hogyan van állva a műszakija és nem gazdaságos újra vizsgáztatni és ezért ilyen olcsó viszont arra a kiváló hogy útvonalengedély el a helyszínre vigyék bódénak. Azt nem tudom hogy ezek rendszám nélküliek vagy pedig rendszámos csak épp lejárt műszakisak. Meg azt se tudom hogy akkor ezekre ilyenkor kell e súlyadó vagy nem miután a súlyadó most már teljesítményadó ennek meg ugye nincsen teljesítménye. Mondjuk évente fizetni kéne érte 10000 Ft ot és akkor békén hagynak még az is elfogadható.


Anno az hallottam hogy nem szabad leszerelni a kerekét

2023. ápr. 12. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Hú de jártas vagy a témában! Ha telepítésre kínálják, akkor semmi papír nincs róla, max egy adásvételi hogy nem lopott. Már az értéknövelő, hogy a helyszínre szállítják, és nem neked kel trélerezni, vagy kamu rendszámmal furikázni. Ezek őrbódénak, szerszámosnak, vagy sumákban hétvégi kéglinek jó a telekre.
2023. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De akkor ebbe belekötnek mert nincs rendszáma?
2023. ápr. 12. 16:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenbe beleköthetnek amibe akarnak, de nem abba fognak, hogy lesz egy rendszám nélküli, forgalomban sose volt lakókocsi a telkeden, hanem hogy három. Hivatalosan egy se lehetne, mert ha valamit véglegesen kivonnak a forgalomból, akkor el kéne vinni a bontóba, de abból még nem volt gebanc hogy szinesgéza sufnituning mester a 30 éves celikájához vett egy donort és az udvarán tárolta. A baj akkor kezdődik, ha valaki telhetetlen, és roncstelepet nyit az 500 m2-es telkén, és telehordja mindenféle bontószökevénnyel. Nálunk azt mondta a jegyző, hogyha felbakolod a lakókocsit, akkor be kell jelenteni, ha meg lábon áll, akkor vagy forgalomban kell lenni, vagy ideiglenesen kivonva a forgalomból, ami max 6 hónapot jelent (hosszabbítható). A végleges kivonás nem opció, mert ilyen már nem létezik, ha valamit véglegesen kivonnak, akkor vinni kell a bontós papírt hogy leadtad a verdát.
2023. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig úgy tudtam hogy egy bizonyos határidőig vonták ki végleg akkor már maradhat. Asszem 2004 Dec 31 elott
2023. ápr. 12. 16:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
hát a 2. szomszéd kb 20 éve használ lakókocsit szerszámosnak, és eddig senki sem szólt neki miatta.
2023. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vagyis neki le lett adva a rendszám kivonási kötelezettség nélkül...
2023. ápr. 13. 11:02
 10/10 anonim válasza:
Helyi rendelettől függ, pl Balaton körüli települések nem engedik, hogy olyan lakókocsi legyen a telkeden, ami nincs forgalomban. Kifigyelik és jön a 40-50ezres csekk.
2023. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!