Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halott rokon lakását kiadhatom...

Halott rokon lakását kiadhatom,úgy hogy az örökös nem én vagyok?

Figyelt kérdés

Anyám örölte a testvére lakását.

De kórházban fekszik agyvérzéssel (most épp rehab, kitudja meddig)

A lakás így csak viszi a pénzt.



2023. ápr. 6. 17:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted ezek közül melyik van a kérdezőnek?"


Jogszabályon alapuló képviseleti joga van.


"Nyilván egyik sincs, így semmilyen szerződést nem köthet senkivel."


Gondolod te, a tájékozatlan, a tanulatlan, és pont ezért nem kéne a magadfajtának ide befirkálnia a hülyeségeit, mert többet árotok az effélével, mint az atombomba Hirosimánál.


"Amúgy érdeklődve várom azokat a konkrét jogszabályokat, amik szerinted megengedik, hogy valaki meghatalmazás nélkül egy nagykorú, gondnokság alatt nem álló személy nevében jogi szerződést kössön.)"


Lol. Szörnyen tájékozatlan vagy.

Én kötöttem már nem nagykorú, hanem komoly európai konszern nevében, több tízmillió forint értékű szerződést, mindenféle meghatalmazás nélkül.


Ezzel az erővel a kórházban tartózkodó betegnek a gyermeke a pizsamáját, laptopját, telefonját sem viheti be hozzá, mert arra is, ugyan, ki a f.sz hatalmazta fel, nem igaz? Sőt, a lakásába sem léphet be, mert azzal magánlaksértést követ el! Buta vagy az ilyesmihez, maradj inkább csendben. Olvasgass, tanulj.

2023. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

11

Ja, úgy simán beestél az utcáról, hogy jöttem szerződést kötni egy konszern nevében, amihez semmi közöm nincs... Teljesen hihető... Általában ilyen félanalfabétákat szoktak vele megbízni, akiket épp sikerül összefogdosni az aluljáróban...

Ha bármilyen szerződést kötöttél, mondjuk a szemeteskukák ürítését intézted, az úgy volt lehetséges, hogy munkaszerződésben álltál az adott cégnek, aminek a nevében eljárhattál.

"Ezzel az erővel a kórházban tartózkodó betegnek a gyermeke a pizsamáját, laptopját, telefonját sem viheti be hozzá, mert arra is, ugyan, ki a f.sz hatalmazta fel, nem igaz?"

Itt, ugye, szerződéskötésről van szó. A pizsama bevitele szerződéskötésen alapul?

Ha képes lennél egy pár mondatos szöveget értelmezni, azt tapasztalnád, hogy azt írtam: intézni bármit lehet. Még a szerződést előkészíteni is lehet bárki helyett, szívességből egy ismeretlen helyett is.

De a szerződést aláírni nem lehet senki helyett, csak úgy minden jogalap nélkül.

És még mindig nem mondtál egyetlen jogszabályt se, ami alapján te aláírhatnál egy bármely nagykorú személy helyett, vagy akár cég helyett úgy, hogy semmilyen erre irányuló hivatalos lehetőséged nincs.

2023. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Ahogy vázoltad, édesanyád most abban az állapotban van, hogy napi ügyei intézésében akadályozza őt a betegsége. Ilyenkor, ha te nem lennél, eseti gondnokot jelölnének ki. Ilyen, közpénzből élő gondnok intézne minden olyat, ami szükséges. Tenné ezt a maga sutaságával, helyismeret, kliens-ismeret és a körülmények ismerete nélkül, gépiesen, bürokratikusan, érdektelenül.

Helyette szerencsére itt vagy te, így édesanyád nem kerülhet abba a helyzetbe, hogy a saját és örökölt lakását pár hónap múlva megterheljék, majd elárverezzék, hogy aztán egy-két év múlva a kórházból, rehabról mindjárt az utcára kerüljön.


Ha egy rokonunk olyan helyzetbe kerül, hogy nem tudja ügyeit intézni, mert mondjuk kórházban, börtönben vagy más olyan helyen (külföldön) van, ahonnan képtelen erre, akkor természetes, hogy a közvetlen hozzátartozói látják el az eseti gondnoki teendőket, hiszen a hatóság is őket jelölné ki erre a szerepre.

Természetes, hogy édesanyádat megóvni igyekszel az anyagi ellehetetlenüléstől, attól, hogy az ingatlanjai csak halmozzák a fizetnivalókat, holott hasznosítani lehetne azokból legalább egyet.

Ehhez neked jogod van, és természetesen édesanyád helyett, az ő érdekében harmadik személlyel szerződni is jogodban áll. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy a szerződéseket mint képviselő kell aláírnod, a saját nevedben.

Ehhez persze felelősség is társul, tehát az elvárható gondossággal kell eljárnod, édesanyádnak kárt a tevékenységeddel nem okozhatsz.


Ha édesanyád felépülne és mondjuk téged beperelne amiatt, hogy kiadtad az ingatlanát, akkor a bíróság elhajtaná őt, mert te elvárható gondossággal jártál el akkor, amikor az érdekében cselekedtél. Egy hatóságilag kijelölt eseti gondnok is ugyanezt tenné, csak nyilván nálad sz.rabbul.


Ha édeasanyád az orvosok szerint beszámítható, akkor elég ha tudatod vele a szándékodat és ha ő ez ellen nem tiltakozik, akkor kiadhatod a lakást, mert úgy szóbeli meghatalmazát nyertél a cselekvésre. Ha nem beszámítható, akkor nincs miről beszélni, cselekedhetsz úgy, ahogy jónak látod, édesanyád érdekei mentén, mindenféle szóbeli és írásbeli meghatalmazás nélkül, mint jóhiszemű képviselő rokon, családtag, mint eseti gondnok.

2023. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Képviselőnek kell tekinteni azt a személyt, akiről eljárása és a képviselt személy magatartása alapján okkal feltételezhető, hogy jogosultsággal rendelkezik a képviselt személy nevében jognyilatkozatot tenni.


A vélelmezett képviselet szabályait kiterjeszti a törvény, amikor a bírói gyakorlatnak megfelelően – a forgalom biztonsága érdekében – képviselőnek tekinti azt is, akiről eljárása vagy a képviselt személy magatartása alapján feltételezhető, hogy jogosultsággal rendelkezik a képviseletre.

2023. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

mert úgy szóbeli meghatalmazát nyertél a cselekvésre.


Helyesen:


mert úgy hallgatólagosan meghatalmazást nyertél a cselekvésre.

2023. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha anyukád betegség miatt ideiglenesen cselekvőképtelen akkor igen. Ha el akarnád adni akkor az más lenne.
2023. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%

Ingatlankezelés


Ha a gondnokolt ingatlantulajdonnal vagy lakásbérlettel rendelkezik, a gondnok, illetve a kijelölt vagyonkezelő eseti gondnok gondoskodik az ingatlan, illetve a lakás hasznosításáról. A fenntartás költségeit elsősorban a hasznosításból eredő bevételekből kell fedezni.

2023. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!