Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy 13 éves meghúzza a...

Ha egy 13 éves meghúzza a tanára kocsiját (oldalát kulccsal), annak lesz bármi következménye?

Figyelt kérdés
Vagy a rendőrség fel sem veszi a feljelentést?
2023. márc. 23. 08:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk ha ilyenkor a sejtés szerinti gyerek legurul a lépcsőn a kamera nélküli iskola egyik folyosóján, ahol épp nem jár senki és eltörik a lába, annak pont ugyanennyi következménye lehet. Én eltörném a lábad ha kárt tennél az autómban. Hidd el nem tudsz erősebb meg okosabb lenni egy felnőttnél ha az illető nem teljesen hülye és Te fogod megszívni.
2023. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%

Ok, Kérdező. Bárki meghúzhatja kulccsal bárki kocsiját. Nálunk egy este végigment az utcán egy idióta és az összes visszapillantó tükröt letörte. Volt kamera, de "nem lehet beazonosítani" az elkövetőt. Ismeretlen tettes ellen ment persze a feljelentés, de semmi nem lett belőle. Vagy 10 autót ért kár, mindenki fizette magának, mert mit csináljon...?

Sajnos ez van, minél több az idióta. Nevelni kéne a gyereket esetleg (nem csak a tanárnak, hanem a szülőnek is), hogy normális ember legyen belőle.

2023. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

13

Egy konkrét cékategóriás problémás gyerekkel volt aznap konfliktusa.

És az iskola parkolójába csak a tanárok és tanulók járnak...

Egyértelmű, hogy nem "véletlen" volt.

.

Az iskolában nem lehet nevelni.

Az a menő, akinek nagyobb a szája, jobban visszaszól, kikészíti a tanárokat.

2023. márc. 23. 09:06
 14/26 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk gimnáziumban én max. 1-2 tanárról tudtam, milyen autója van. Egy csomóan meg eleve tömegközlekedéssel jártak. Szóval én már ott nem értem a dolgot, hogy honnan tudja, melyik autó a tanáré. Honnan tudja, hogy az a tanár egyáltalán autóval jár.
2023. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Általános iskola, a főbejárattal szemben van a parkoló, a városban nincs említésre méltó tömegközlekedés.
2023. márc. 23. 09:10
 16/26 anonim ***** válasza:

Amelyik városban nincs említésre méltó tömegközlekedés, ott gyalog oda lehet érni mindenhova.

Ez legyen tanulság annak a tanárnak, aki bosszankodik a meghúzott autója miatt.

Félre ne érts: szerintem is nagy bunkóság. Akkor is, ha diákja csinálta, akkor is, ha egy random vandál.


Ettől függetlenül annyit tehet, hogy felveti (akár az iskolának, akár az önkormányzatnak, nem tudom, ki az illetékes), szóval felveti a megfelelő helyen, hogy legyen térfigyelő kamera telepítve pont azért, hogy látni lehessen, ha valaki a tanárok autóit megrongálná. Ha az igazgatót maga mellé tudja állítani, nyert ügye van: kisvárosban egy iskolaigazgató szava sokat számít az önkormányzat előtt.

2023. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Most olvastam, hogy c-kategóriás, nevelhetetlen srác csinálhatta.


Nos, ilyen iskolába semmiképp se járnék autóval dolgozni. Pont emiatt.

2023. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Amelyik városban nincs említésre méltó tömegközlekedés, ott gyalog oda lehet érni mindenhova.

Ez legyen tanulság annak a tanárnak, aki bosszankodik a meghúzott autója miatt."

Az iskolától a legmesszebbi városrész 3 km.

A tanárok kb fele kocsival jár be.

Aki megteheti, azt beviszi a párja.

.

Az adott tanár 50 kilós és a laptop, könyvek, dolgozatok stb súlya kb 15 kg.

Nem fog gyalog bejárni, mert még a kocsiból becuccolni sem egyszerű.

2023. márc. 23. 09:28
 19/26 A kérdező kommentje:
Egyébként volt, hogy ilyen tizenpáréves bűncselekményt hajtott végre diáktársa ellen, és ott a rendőrség nem foglalkozott az üggyel "nem büntethető" indoklással.
2023. márc. 23. 09:43
 20/26 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

"Amelyik városban nincs említésre méltó tömegközlekedés, ott gyalog oda lehet érni mindenhova."


Főleg, ha mondjuk másik településről jár.


"Ez legyen tanulság annak a tanárnak, aki bosszankodik a meghúzott autója miatt."


Ne már az áldozat legyen a hibás, mert autóval mert menni és azzal szabályosan leparkolni.

2023. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!