Állítólag demokrácia van, de igaz, hogy a rólunk ítélkező bírókat közvetve sem mi választjuk?
Az már csak hab a tortán, hogy a bírók nem tartoznak munkajogi felelősséggel a foglalkozásuk körében elkövetett ítélkezési hibákért vagy visszaélésekért. (Ez utóbbit konkrétan tudom, hogy így van, míg amire kérdésem irányul, azt csak szóbeszédek szintjén hallom.)
Van-e jogalapja az Országgyűlésnek – ahol elvégre állampolgáraink által választottak üléseznek –, hogy változtasson fentieken oly módon, hogy az igazságszolgáltatás is ugyanúgy nekünk dolgozzon, mint a törvényhozás és a végrehajtás?
(Az egy más dolog, hogy a közvetlenül vagy közvetve általunk választott köztisztviselő végül nekünk dolgozik-e vagy a zsebének, de az már azért rajtunk is múlik, hogy kitermelünk és beválasztunk-e olyanokat, akik elsősorban nekünk dolgoznak, demokráciában erre legalábbis a lehetőség nyitva áll.)
#10, lehet, rossz a szervezeti rendszer, de amit írtál, olyan, mintha azt írnád, egy mhelyen egy főnök nem felel egyetemlegesen a beosztottai helyett is, vagy a fővállalkozó az alvállalkozói helyett. Pedig utóbbi így van, mind polgári, mind büntető témában, kivétel, ha bizonyítani tudja, hogy a felelőtlenséget kizárólag a beosztott/alvállalkozó követte el, és utóbbin a kár végrehajtható.
De kétségtelen, már én sem látom át a dolgot teljességgel. Pl. gyerekkoromban úgy volt, a gyermekkorú okozta kárt a gondviselő (szülő) köteles megtéríteni, azóta lehet kitalálták, hogy a gyerekért senki nem felelős. (De lehet, nem így van.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!