Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki tud-e valamit arról...

Valaki tud-e valamit arról hogy mi van akkor ha Amerikában szülök és mondjuk haza akarok majd menni (bőven túltartózkodva) azt hallottam hogy a gyereket nem viheted magaddal mert itt szuletett. Van valamitek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy ha Amerikában szülsz akkor a gyereknek jar az allampolgarsag, vagyis jogosult ra es lehet kerelmezni. Nem ez most a lenyeg.

2023. febr. 17. 04:59
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

És ha amerikai állampolgár, akkor azt a kontinenst el sem hagyhatja, ott kell élnie és meghalnia később? :D


Miért ne vihetnéd haza? Útlevél kelleni fog, Mo-ra most nem is tudom kell-e vízum, vagy elég az új útlevél . Ezt a kérdést tedd fel az utazás témakörben.

2023. febr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Dehogynem viheted magaddal. Ne viccelj már. Csak épp ki leszel tiltva, és visszatérni nem fogsz tudni arra hivatkozva sem, hogy a gyerek állampolgár. A gyerek majd felnőttként visszamehet, ennyi.
2023. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1, miért kellene egy magyar állampolgárnak vízum, hogy Magyarországra utazzon????
2023. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. A gyerek természetesen magyar állampolgárságot is kap a szülője/szülei után, vagyis minden gond nélkül haza lehet vele jönni.
2023. febr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3

A gyereknek

2023. febr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De a gyerek magyar állampolgárságot is kap, ha az anyja magyar!
2023. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

“ 3

A gyereknek”


Még egyszer: magyar állampolgárnak nem kell Magyarországra vízum



A magyar állampolgárok

2. § (1) * Magyar állampolgár az, aki e törvény hatálybalépésekor magyar állampolgár, továbbá az, aki az Alaptörvény vagy e törvény erejénél fogva magyar állampolgárrá válik, vagy e törvény alapján magyar állampolgárságot szerez, amíg állampolgársága nem szűnik meg.

(2) Azt a magyar állampolgárt, aki egyidejűleg más államnak is állampolgára - ha törvény másként nem rendelkezik -, a magyar jog alkalmazása szempontjából magyar állampolgárnak kell tekinteni.

A magyar állampolgárság keletkezése

3. § * (1) A magyar állampolgárság Alaptörvény G) cikk (1) bekezdése szerinti keletkezése megállapítása tekintetében a Polgári Törvénykönyvnek a leszármazásra, illetve az apai és az anyai jogállásra vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni.



G) cikk

(1) Születésével a magyar állampolgár gyermeke magyar állampolgár. Sarkalatos törvény a magyar állampolgárság keletkezésének vagy megszerzésének más eseteit is meghatározhatja.

2023. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!