Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám háza életveszélyesnek...

Apám háza életveszélyesnek lett minősítve, de nem hajlandó kiköltözni, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Apám egyedül él 75 éves, nagyon rossz állapotban van a háza, bármikor rádőlhet. Itt a tető csere nem segít egy rossz vályog ház. Nem tartottuk a kapcsolatot az italozása ,stb miatt, nem is ő nevelt fel, 16 évesen találkoztam vele először, akkor is be volt rúgva, nem sokszor beszéltünk, az ország másik végébe lakik..Értesített a szomszéd, hogy mi a helyzet a házzal . A hétvégén elmegyek hozzá, de egyrészt nekem nincs pénzem egy új tetőt húzni, másrészt az már nem segít a házon elvileg. Ő mindenképp benne akar maradni azt mondta nem érdekli az sem ha rádől. Ezért úgy gondoltam megpróbálok rá hatni hogy menjen idősek otthonába. De nagyon makacs. A pia miatt nem fog ebbe belemenni, mert ott ugye nem lehet inni. Mivel tudnám mégis rábírni? Azt azért csak nem hagyhatom hogy ott haljon meg, akármilyen is volt.. Nincs erre valami hivatalos megoldás hogy ha semmiképp nem tudok nála elérni semmit?
2023. jan. 26. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha őt soha nem érdekelte, hogy te létezel, akkor mit foglalkozol vele.

Neki amúgy is így jó.

2023. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert ugye már van az a törvény hogy kötelezhetnek rá.
2023. jan. 26. 08:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor kotelezhetnek az eltartasara, ha o maga is azt akarja. Arra biztosan nem, hogy erodon felul kolts a hazara. Felnott, onallo ember, azt csinal az eletevel amit akar. Ha radol, es ez neki igy jo, doljon. Eddig is lesz.rta mi van veled, most te is lesz.rhatod. A pia ugyis fontosabb lesz nalad is meg az eletenel is.
2023. jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy durván hangzik, de ne foglalkozz vele. Miért teszed? Lehet, hogy gonosz vagyok, de ha 16 évesen találkoztál vele először, az baj, és nem a te részedről, hanem az ő részéről, mert nem egy 16 éves gyereknek kell a szüleit keresni, hanem fordítva. Plusz ha ő nem akar onnan elmenni, akkor nem is fog, ezt tudom a nagyimból kiindulva, scak annyi a különbség, hogy ahol ő él, ott minden rendben, csak már a gyerekek is, és az unokák is elköltöztek, ő pedig nem akar velünk jönni.
2023. jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi tartjuk vele a kapcsolatot, minden hétvégén ott vagyunk szinte, naponta telefonálunk. De mondom, ha ő nem akar lépni, akkor te nem fogod tudni kirángatni onnan sajnos.
2023. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ő tőlem várja a segítséget azt mondta kötelességem segíteni neki felújítani a házát, de nekem erre nincs keretem, azért szeretném ha idős otthonba menne. Félek hogy meghúzgálnak miatta, hogy mint fia tudtam erről és hogy nem segítek.

Azért ha tényleg rá dől az a ház, szerintem elővehetnek engem.

Nincs valami amit rá lehet küldeni aki kötelezi hogy elhagyja mert életveszélyes?

2023. jan. 26. 08:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: neked, mivel ő még él, nincs közöd az ő házához, az az ő tulajdona, így neked nem kell azért helytállni. Tehát a döntésedtől függ, hogy belemész-e az egészbe.

Nem vehetnek elő téged, ha rádől a ház, mivel te nem vagy tulajdonos. Semmiféle kötelezettséged nincs.

Az idősotthon kérdése is olyan, hogy ahhoz az ő hozzájárulása kellene. Esetleg beszélhetnél a helyi önkormányzatnál a szociális kérdésekkel foglalkozókkal, hátha tudnak valamit csinálni, esetleg szükséglakást adni, vagy házi ápolást biztosítani. Ki tudja.

2023. jan. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!