Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lesz végre bűncselekmény...

Mikor lesz végre bűncselekmény, ha az egyik szülő elhagyja az újszülöttet?

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy hír erről egy hírességről, de egy fonalra felfűzve, mert mással is megtörtént. Mindkétszer a férfi hagyta el az újszülöttes anyukát, és ez nagyon ciki.

Nem arról van szó, hogy fizet-e tartásdíjat, ugorjunk.

Saját ismertségi körömből olyat ismerek, ahogy a nő hagyta el a gyerekét, megszülte, aztán pár év után csak az apuka nevelte - nem szeretnék ebből nemi kérdést csinálni.


Van olyan, hogy véletlenül esik valaki teherbe, nem vigyáznak, de a mostani sztorik mind akartak voltak, instás posztokkal, boldogsággal, majd jött a fordulat.

Mikor lehetne ezt a fordulatot úgy tekinteni, mintha csak bankot raboltál vagy embert öltél volna?


2023. jan. 3. 20:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

4

Visszakérdezek. Szerinted az állam megmondhatja, hogy ki kivel legyen párkapcsolatban, illetve megakadályozhatja, hogy egy párkapcsolat véget érjen??? Azon túl, hogy ez a magánélet megszentségtelenítése, további kérdéseket vet fel, például azt, hogy HOGYAN? Állambácsi majd ellenőrzi, hogy Gipsz Jakab együtt él-e a csajával és a gyerekével? És ha együtt él, akkor részt vesz a nevelésben, vagy csak kényszerből ott lakik? Hallod, én baromira nem akarnám, hogy a párom azért legyen velem, mert az állam szankcionálja, ha szakít. El tudod képzelni, hogy viselkedne otthon az az ember, akit kényszerítenek az együttélésre? Ezerszer nagyobb veszélben lennének a gyerekek ilyen puskaporos levegőben.


Szóval mielőtt ilyesmiket leírsz, érdemes lenne egy egészen kicsit árnyaltabban átgondolni a dolgot.

2023. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy én értem a kérdezőt. Mert itt nem arról van szó, hogy valaki a gyereke megszületése után rájön, hogy neki ez a párkapcsolat mégse. Ez többségében hosszú ideig érlelődik az adott emberben, mélyen belül tudja is. Ennek ellenére belemegy a gyerekcsinálásba és utána otthagyja a másikat. Ez kegyetlen. Ha belegondoltok. Miért nem lehet előtte lelépni? Hogy a másik új életet tudjon kezdeni egy másik emberrel és családot alapítani. A büntetést viszont én sem tudom, hogy kéne elképzelni a gyakorlatban. Ott van a megcsalás, azt sem büntetik. Pedig valahol az is kegyetlen a másiknak. De ha megfigyeled a házasságtörést is csak az elmaradott országokban büntetik. És elméletben mindenkire vonatkozik, de a gyakorlatban a férfiakat nem büntetik, a nőket meg halálra kövezik, ha megcsókolt valakit, aki nem a férje.
2023. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%
Remélem egyből az után, miután büntetni fogják az egészséges magzat abortálását.
2023. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
13 Azaz remélhetőleg soha.
2023. jan. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet kötelezni senkit, hogy ha van lurkó, akkor mellette kötelezően kell lenned.
2023. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ettől még sokan úgy "csinálnak" gyereket, hogy nem kéne, és sokan szarnak a gyerekükre, vagy legalábbis nem törődnek eléggé vele, ez attól még létezik. Előző vagyok.
2023. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azzal pl mi történne, aki egyszerre két nőnek csinál gyereket? 😂😂😂
2023. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy kérdésem áthelyezték nagyon komoly helyre. Köszönöm, remélem keres majd a Jogi Kar, Kúria, ilyesmi. :D :D :D
2023. jan. 7. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!