Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szembe találom az ingatlano...

Ha szembe találom az ingatlanomba magam egy betörővel, aki rámtámad, és én halálos sebesülést okozok neki, engem csuknak majd le?

Figyelt kérdés
2022. dec. 25. 10:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9

Persze, a büntetés-végrehajtási intézetek még csupa ártatlannal vannak teletömve..

2022. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az Aén szemléletem szerint onnantól kezdve, hogy rádtámad, azért te védekezhetsz ellene. Viszont halálos sebet azért nem olyan könnyű szerezni, tehát ha puszta kézzel nekimész a betörőnek, azért csak nem ölnéd meg. Ilyenkor azért nem feltétlenül van időd odanyúlni egy késért se. Főleg, mert ő támad neked. De ha meglátsz egy betörőt, és szemlátomást semmi fegyver nincsen nála, és nem is támad rád, az azért más. Bár ez esetben ő nem is támad rád, de a kérdésben éppen támadott. Szóval baromira nem mindegy, hogy támad e rád vagy sem. Mert ha meglátod, hogy éppen keres valamit a szekrényedben, de te hátba lövöd a vadászpuskáddal, az azért tényleg túlzó lenne. Kivéve ha lőfegyverrel kutat, vagy annak látszó tárggyal. Persze mondhatnád, hogy ne mozduljon meg, fegyvert szegezel rá, de ilyen esetben azért lőhetnél is.


Szóval a fő ok az én szememben, hogy támad e vagy sem. De ha neked ugrik, akkor azért olyan könnyen nem fogod te kinyírni se, ha puszta kézzel vagy mondjuk. Ha meg eltörnéd a kezét mondjuk, akkor onnantól kezdve harcképtelen lenne, meg se kéne ölni.

2022. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem fognak lecsukni.

Régen így volt, de a Fidesz ezt nagyon helyesen megváltoztatta.

2022. dec. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#13: Meg tudod mondani, hogy mit változtattak pontosan?
2022. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!