Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye a kormany nem teszi ra a...

Ugye a kormany nem teszi ra a kezet a megtakaritasokra?

Figyelt kérdés
Matolcsyt hallgatvan kicsit aggodom:(
2022. dec. 11. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell ezt századszor is megkérdezni...
2022. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Az áremelések miatt rekord áfa bevétele van a kormánynak.

A nagyon magas adózásból is szinte semmit nem forgatnak vissza.

Így egyenlőre lesz mit a ner nek adni eu pénzek nélkül is.


Eu kilépés után viszont mindent el fognak venni.

Bankbetétet ingatlant személyi szabadságot.

2022. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem, nem tartunk ott, és azt nem is élné túl semmilyen kormány (ez még a fideszbirkák többségének is sok lenne). Akkor ott az IMF, amihez lehet fordulni.
2022. dec. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem, semmi szükség rá, az állam annyi pénzt nyomtat, amennyit akar, nem kell neki a tied.
2022. dec. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha most leírom, hogy de, ráteszi, akkor gyakorlatilag rémhírterjesztővé válok.

És szépen megbüntetnek.

És ha esetleg később tényleg megtörténik, hogy ráteszi a kezét a NER a megtakarításokra, akkor nem fogják semmissé tenni a büntetésemet és nem fogok kártérítést kapni.


Úgyhogy csak annyit írok, hogy magán nyugdíj megtakarítások.


Persze, papíron, jog szerint azt se "vették el". Csak szimplán belezsaroltak abba, hogy az államkasszába irányítsd át azt a pénzt, mert ha nem, akkor te jársz nagyon sz-rul.

Dehát ugye a valóság mégis az, hogy a manyup-ban lévő pénzedet:

1. bármikor kivehetted

2. örökölhették pl. a gyerekeid, vagy akárki rokonod, ha meghaltál


Azaz a te tulajdonod volt.

Hát ehhez képest sétálj be szépen a nyugdíjfolyósító intézetbe, és kérd meg őket, hogy adják ki, amit eddig befizettél. Vagy csak érdeklődj, hogy a gyerekeid megöröklik-e ezt a pénzt, ha meghalsz.

Hát nagyon hangosan körbe leszel röhögve.


Azaz gyakorlatilag elvették tőlünk azt a pénzt, már nem rendelkezhetünk vele szabadon.


Szóval azt egészen biztosan tudjuk, hogy ez a rendszer eléggé pofátlan és gátlástalan ahhoz, hogy rátegye a kezét a lakossági megtakarításokra, mert egyszer már megcsinálta ezt.


És abban is biztosak lehetünk, hogy ha akarják, akkor elég kreatívak ahhoz, hogy kitaláljanak valami olyan trükkös törvénycsomagot, hogy belezsaroljanak minket abba, hogy a folyószámla-megtakarításokat is átirányítsuk egy olyan helyre, ahol azzal ők szabadon garázdálkodhatnak.


És abban is biztosak lehetünk, az alkotmánybíróság és a köztársasági elnök is egy szó nélkül átengedi majd ezeket a törvényeket, ugyanis mind a kettő csak egy kirakat-szervezet, orbán bábjai.


Hát mindezek fényében döntse el mindenki magának, hogy bízik-e ebben a kormányban, vagy sem, elhiszi-e nekik, hogy nem akarják lenyúlni a megtakarításainkat, vagy sem.


Én nem állítok semmit, és nem is bíztatok senkit semmire, de azt tudom, hogy a magam részéről nem bízok bennük és nem hiszek nekik, úgyhogy én már kivettem az összes pénzemet a bankokból kp-ban.

Még most, időben, mielőtt roham lesz, mert akkor már majd nem fogják kiadni.

Semmiféle hátrányt nem szenvedek ezzel ugyanis, hogy kp-ban tartom a pénzemet, a folyószámla betéti kamatok annyira nullák.

2022. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, én nem vennék rá mérget. De ha úgy adódik, hogy mégis rá akarják tenni a kezüket, akkor nem úgy fogják csinálni, hogy leemelik a számládról. Hanem éjszaka sutyomban hoznak pár új törvényt, amivel rákényszerítenek, hogy add oda magadtól. Ez a módszerük.

Amúgy az infláció is egyfajta lopás. Nyomtatnak maguknak egy csomú új bankjegyet, ezáltal a tiéd rögtön kevesebbet ér másnapra.

2022. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
7: az inflációval úgy veszik el az emberek pénzét, hogy fizikailag nem kell elvenni, úgyhogy ez pont megfelel nekik, semmi szükségük olyan módszerekre, ami az egyszerű ember tudatáig is eljutna, mert az infláció révén ezt közvetetten is meg tudják tenni
2022. dec. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem nem, bár kitelik tőlük.
2022. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a kormány szétlopta és szétverte az országot, de talán az emberek megtakarítását csak nem venné el. Bár megtehetné, ha akarná. Hiszen rendeleti kormányzás van és 2/3, ráadásul ha a Fidesznek kell egy törvény, akkor nincs olyan, hogy csak a fele fideszes szavazza meg.
2022. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!