A trianoni békeszerződés valóban jogszerű és
igazságos volt?
Figyelt kérdés
Mert úgy tűnik, hogy Magyarország nem volt független, nem akart háborút, nem is volt beleszólása, hogy a monarchia indítson-e háborút. Ezt elvileg tudnia kellett volna az Antantnak is, hogy az ország osztrák megszállás alatt állt nagyon régóta, sőt tiltakozott a háború ellen. Tehát nem igazán volt felelős a háborúért. A szerződés által elvett területek mérete is szokatlan volt, megdöbbentő, hogy alig hagytak valamit az országból azért, mert elvesztett egy háborút. Nemlétező országok is kaptak területeket, Csehszlovákia és Jugoszlávia nem is létezett korábban. Mikor Románia újra belépett a háborúba, a monarchia már nem állt hadban, csak Németország.
Nem releváns hogy az volt-e, vagy sem. Több mint 100 éve volt, el kell engedni, és kihozni a legtöbbet abból ami van.
2022. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
Nem. Ekkora szemétséget senki mással nem csináltak meg. Hajlok arra, hogy bizonyos területek felől meg lehetett volna egyezni, ahol nem laktak jelentős számban magyarok, de ez így nagyon igazságtalan volt.
2022. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
Idejeelengedniamúltat.
2022. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
Mert csak az volt a lényeg, hogy a monarchiát szétszedjék a franciák, mert idővel európa vezető hatalma lett volna. Nyilván nem akartak konkurenciát. A németek meg egyszerűen csak túl sokan voltak.
2022. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
"Mert úgy tűnik, hogy Magyarország nem volt független, nem akart háborút, nem is volt beleszólása, hogy a monarchia indítson-e háborút. Ezt elvileg tudnia kellett volna az Antantnak is, hogy az ország osztrák megszállás alatt állt nagyon régóta, sőt tiltakozott a háború ellen"
Magyarország a Monarchia egyenjogú tagállama volt. Ferenc József nem csak osztrák cszászár, hanem magyar király is volt. A hadügy és a külpolitika a Monarchiában közös ügynek számított, így a két tagállamot egyenlő felelősség terheli a háború kirobbantásáért. Semmiféle "osztrák megszállásról" nem beszélhetünk a kiegyezés után, hiszen a Magyar Királyság területére az Osztrák Császárság hatalma nem terjedt ki.
2022. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
#2
'Ekkora szemétséget senki mással nem csináltak meg.'
Na azért a lengyelek és a mexikóiak tudnának miről mesélni..
2022. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
#5: S ti szeretnétek, hogy Brüsszel megint egy ilyen föderális rendszert erőszakoljon ránk, aminek eredményeképpen megint megszívhatjuk mások döntéseinek a következményeit.
2022. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
#6 Mit?MOST mi van a lengyelekkel?
2022. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 A kérdező kommentje:
5, nem voltunk egyenrangúak, a döntő szó a császáré volt. Aki, ha esetleg nem tűnt volna fel, erőszakkal volt hatalmon évszázadok óta. Ha függetlenek lettünk volna, nem lettünk volna összekapcsolva a magyarellenes Ausztriával.
2022. nov. 25. 20:14
10/17 anonim válasza:
#8
A lengyeleket történelmük során háromszor is felosztották, az azért nem semmi.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!