Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi ez az új rendelkezés, hogy...

Mi ez az új rendelkezés, hogy aki "16 évig nem műveli" a termőföldjét, az átszáll az államra?

Figyelt kérdés

Vagy csak rémhír?

Tudja valaki melyik jogszabályban van?

Köszi a segítséget.



2022. okt. 7. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk ha egy termőföld 16 évig nincs művelve, az akkorra már inkább dzsungel lesz mintsem termőföld.
2022. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bérbe adom, az számít?
2022. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Vagyis, ha nekem van egy földem, ha nem művelem, akkor 16 év múlva én átszállok az államra?

Vagyis az állam én leszek?

2022. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Lopás?

2 igen

2022. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Hát szerintem nem kéne ezzel 16 évig várni. A termőföld azért van, hogy műveljék, ez nemzetgazdasági érdek. (Nyilván a béradással műveltetés is OK.)
2022. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

5, igen?

Tehát ha neked van egy tulajdonod, de nem használod, akkor teljesen okés, hogy átszálljon az államra? Nem megveszik tőled, hanem átszáll..


Egyébként hol van bejelentve, hogy a földedet műveled-e vagy sem? Vagy elveted a krumplit aztán bemész az Ispán Jenőhöz a hivatalba, hogy lejelentsd?:D

2022. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

6:

1. Igen, okés.

2. Lászik, hogy nem értesz a mezőgazdasághoz, csak akkor minek szólsz bele.

2022. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Igaza van az 5-ösnek.

Ausztriában három év után elbirtokolhatják a földet, az ókori rómában ehhez elég volt két év is.


Nálunk 10 év volt az elbirtoklási idő, amit a gyurcsány féle kormány* tolt ki 15-re, hogy az állami földeket ne birtokolhassák el. Tehát-szerintük- inkább a suttyó államé maradjon, mint azé, legyen, aki műveli is.


*A fidesz még náluk is nagyobb patkány.

2022. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
97%
A termőföldet köteles vagy művelni vagy annak hiányában akkor is gondoskodnod kell területről megfelelő gyommentesítéssel. Ezeket ellenőrzi az arra hivatott szerv.
2022. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!