Én mint jogilag legközelebbi hozzátartozó mellőzve voltam a házastársam temetésekor, jogom van beperelni emiatt a házastársam fiát?
Egy ideje munkavállalás céljából másik városban élek, illetve családomban súlyos beteg ápolása, egyéb haláleset miatt.
A férjemmel természetesen tartottuk a kapcsolatot és úgy terveztük, ha sikerül áthelyeztetni magam oda, ahol korábban együtt éltünk, ahol a férjem élt, minden úgy lesz mint azelőtt. Vagy második verzió, a férjem is ott él majd, ahol jelenleg munkát tudtam kapni.
Sajnos a férjem tragikus hirtelenséggel elhunyt és senki nem értesített erről. Azt furcsállottam, hogy napokig nem jelentkezik, ahogy szokott, de a halálára nem gondoltam.
A tudtom nélkül eltemette a családja, mellékesen de nem szem elől tévesztve azt is, hogy nem is vallásának megfelelő temetést kapott és ha tudok a temetésről, én nem járulok hozzá ahhoz, hogy oda temessék, ahol van, mint a felesége és legközelebbi hozzátartozója.
Igazából apósomék azok, akik eltitkoltak mindent nemcsak előlem, a feleség elől, hanem más rokonok elől is. Holott ez így véleményem szerint, főként ami engem illet, jogtalan.
A férjem első házasságából született fia vonható felelősségre véleményem szerint, ha tényleg jogilag megalapozott, ő követ engem a rokonsági "ranglétrán".
Mesélj még!
Sajnos volt alkalmam mostanában két temetést is intézni (édesanyám, nagymamám), az ELSŐ kérdés mindig, hogy van-e házastárs. Ha van, tőle kell engedély (meghatalmazás) ahhoz, hogy más intézkedhessem.
Bekérik a házassági anyakönyvi kivonatot is, és - ha volt - válási papírokat, vagy özvegy esetén az elhunyt házastárs halottiját. Ami azt jelenti, hogy ha házas volt, de nincs se válási ítélet, ha halotti, akkor bizony a házastárs nélkül nem tud intézkedni senki.
Az egyéb örökösöknek vannak bizonyos jogaik, de a temetést egy az egyben nem tudják elintézni.
Ráadásul a temetés nem 1-2 nap alatt történik meg, pláne mostanában. Édesanyám temetésére 2,5 hónapot(!!) kellett várnunk (mondjuk akkor pont covid lezárások voltak), a nagymamáméra 1,5 hónapot.
Tudom, hogy vidéken van, ahol gyorsabb, de akkor sem 2-3 nap.
Szóval: nagyon cuki a sztorid, de sajnos egy szava sem igaz.
De igaz a történetem sajnos. Nincs semmi alap hogy ne lenne igaz.
Apósom, anyósom nem szimpatikus évek óta, őket ezért nem hívtam telefonon, csak a férjemet, aki persze nem nem vette fel a telefont, nem válaszolt, mert meghalt.
Amúgy ha igaz, hogy házastárs engedélye kellett volna, holnap egyébként is megyek ügyvédhez és ezt is tisztázom vele.
Felárasan lehet gyors temetést kérni ami 2-3hét.
Történhet hiba a temetési vállalkozónál is hogy megelégszik hogy közeli rokonként a fia intézze.
Egyébként még ha sztori nem is lenne igaz, akkor is megeshet hasonló.
Ilyenkor lehet polgári perben jogérvényesíteni. Egy év kb.
Csak érdemes-e.
Öröklést persze már nem tudják így kijátszani.
A per tárgya? Semmi. Ez majd később esedékes, a továbbiesemények függvényében. Egyetértek #3-mal, kivéve az utolsó mondatot, ami prekoncepció. Egyetértek #5-tel is, ma már ebben az országban bármi lehetséges.
De mindegy is, mi a valóság, a mi tisztünk az objektív tanácsadás. Tehát menj kérdező az ügyvédedhez, és ott kérdezd, a sztorid alapján mi a megfelelő lépés. Ezen túl keresd az illetékes közjegyzőt és tájékoztasd mindenről (az ügyvéded tanácsa szerint). Az örökösödési jog adott, a feleség a felét örökli, ha nincs kizáró ok. Javaslom a többi részre a haszonélvezet tisztázását. De ezt egy ügyvédnek jobban kell tudnia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!