Adott egy ház, ami 1/4-1/4 részben a gyerekeké,1/2-ed részben a házastársé, és a házastársnak haszonélvezeti joga van. Több hektárnyi földterület is van , ott a haszonélvezet és 1/2-1/2 tulajdonlás. Az egyik örökösnek végrehajtási ügye keletkezett. ?
#12 Nem.Nem létezik ilyen a jogban.A külön élő szülőnek mindentől függetlenül fizetnie kell a gyerektartást, nincs semmi kifogás, értsd már meg végre.
A szülőről való gondoskodás kérdésében is kevered a szezont a fazonnal.Ilyen nem létezik, hogy a gyereknek BMW-t meg Iphone-t kell venni a szülőjének, hanem ha bepereli a szülő a gyerekét és megítélik neki, akkor rokontartásra lesz jogosult.Az tudod mennyi pénz?Mondjuk 20 000Ft.Szerinted abból mit finanszíroz a tesód?:D
A tesódnak sem kell havi 200 ezret perkálni gyerektartásként.De igazából mindegy is, mert azt sem fizeti amit kéne.De te már azon kárörvendesz, hogy majd a gyereknek kell "eltartani a szülőt".A gondoskodásra meg nem lehet a gyereket rákényszeríteni, ugyanúgy, ahogy a szülőt sem, csak a gyerektartás fizetésére.Most a tesód mivel lesz előrébb, ha a gyereke majd 10 év múlva gyűlölettel hozzávág 20 ezer ft-ot havonta?Mert ennyiben ki is merül a kötelezettsége a gondoskodás terén.
"Kérdésem arra vonatkozik, hogy ezt a végrehajtást hogyan fogják érvényesíteni? Ha terhelésre, ha árverésre kerül sor arról a másik két felet is értesíteni fogják ugye?"
"Az egyik örökösnek végrehajtási ügye keletkezett. ?" ?!?!?!
Ha jól értem, akkor a testvéred örökölt a fenti két ingatlanban 1/2-ed részt.
Végrehajtás esetén lényegtelen, hogy az ingatlanhoz miként jutott az illető, ha adós valakinek.
A tulajdon részére (tehát ingatlanonként 1/2-ed részre) végrehajtási jogot lehet bejegyezni, ez által árverésen értékesíthető, ha másképp a tartozás nem térül meg. Ez a többiek tulajdonjogát nem érinti és a haszonélvezeti jogot sem.
Az ilyen tulajdonviszonyú ingatlan nem igen fog senkit érdekelni. Magyarul: Eladhatatlan, nem piacképes.
Az ingatlanra bejegyzett jogokról minden érintettet értesít a földhivatal. Árverezés előtt becsértéket kell adni annak a tulajdonrésznek, melyet árverezni akarnak. A becsérték közlésből is kapnak az ingatlanban tulajdonnal érintettek, mivel fellebbezési joguk van ellene, hiszen elővásárlási joggal rendelkeznek.
Tehát fogják tudni...
"Viszont pont tegnap hallottam, hogy valakinek így licitáltak a fél házára, ott haszonélvezet már nem volt és bizony elveszítették a házat....A másik örökös is....Nem értettem, hogyan..."
Neki is volt tartozása és egyesítették az ügyet árverés szempontjából. Egyébként ha nincs tartozása, akkor olyan nincs, hogy az ő része is "elveszik". Szeretem az ilyen legendákat...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!