Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga bármilyen jogi...

Van-e joga bármilyen jogi eljárást indítani ellenem?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a gimibe a kilencedikeseket szecskáztatják a felsőbb évfolyamok. Van egy kilenvedikes diák, aki nem hagyja hogy firkáljunk az arcára, illetve kivonja magát a gólyaprogramokból. Megkérdeztem tőle, hogy miért csinálja ezt, teljesen normális hangnemben. A válasza az volt, hogy nem ezért jött ebbe az iskolába, hanem hogy tanuljon, és vannak jogai. Állítólag a szülei olyan emberek, akik sokáig elmennek hogy a kicsi fiúknak jó legyen. Kérdezem én, mivel nem értek az efféle jogi szabályokhoz, hogy ha például erőszakkal, tehát lefogják, és úgy rajzolnak az arcára netán-tán egy "X"-et, akkor annak lehet-e jogi vonzata?
2010. szept. 20. 22:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha netán a lefogás közben akaratlanul is eltörik a kisujja, mert megpróbál ellenállni,akkor még egy súlyos testi sértést is rátok fognak verni.
2010. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
12:39. Nem tudsz olvasni? Leírtam, hogy nem értek hozzá. Miért van az, hogy valaki tud normálisan válaszolni. Te tudatlan... Egyébként, nem csak az arcra való firkálás a gólyaprogram része...
2010. szept. 21. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!