Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga bármilyen jogi...

Van-e joga bármilyen jogi eljárást indítani ellenem?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a gimibe a kilencedikeseket szecskáztatják a felsőbb évfolyamok. Van egy kilenvedikes diák, aki nem hagyja hogy firkáljunk az arcára, illetve kivonja magát a gólyaprogramokból. Megkérdeztem tőle, hogy miért csinálja ezt, teljesen normális hangnemben. A válasza az volt, hogy nem ezért jött ebbe az iskolába, hanem hogy tanuljon, és vannak jogai. Állítólag a szülei olyan emberek, akik sokáig elmennek hogy a kicsi fiúknak jó legyen. Kérdezem én, mivel nem értek az efféle jogi szabályokhoz, hogy ha például erőszakkal, tehát lefogják, és úgy rajzolnak az arcára netán-tán egy "X"-et, akkor annak lehet-e jogi vonzata?
2010. szept. 20. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetsz senkit,hogy részvegyen az ilyen programokban. Ha erőszakkal lefogjátok,akkor valóban feljelenthet benneteket. Teszem hozzá,jogosan. Tartsátok tiszteletben a másik társatok véleményét. Vagy csak olyan programokat találjatok ki,amivel nem aláztok meg senkit!

Volt már ilyesmiből bírósági eljárás.

2010. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Biggus Dickus ***** válasza:
100%
"Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
2010. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
csak igazolom az előttem szólók szavait és mivel 14 elmúltál büntethető is vagy ;)
2010. szept. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmit nem tettem, tettünk ami sértette volna a jogait. Amúgy sem fogtuk volna le és firkáltuk volna össze az arcát. Amúgy meg szerintem egy iksz, vagy egy pipa nem megalázó. Am, köszi a válaszokat.
2010. szept. 20. 23:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a btk-t értelmezve inkább az határozza meg a "megalázó" definícióját hogy a sértett mit tart annak, nem pedig az elkövetők. persze nem vagyok egy jogi szakember csak szvsz.
2010. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer valaki nem akar valamit akkor nincs semmi joga senkinek bármit tennie vele. Az arcára firkálni egy esetleges mérgező anyagot tartalmazó tollal a legkevésbé.Senkinek nem kötelező atrocitásnak alávetni magát és senkinek nincs semmi joga elkövetni.
2010. szept. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 clint ***** válasza:
így van. Én sem hagytam magam megalázni, de később nem is bántottam a kicsiket. Meglepődnél, ha nem feljelentene hanem bejönne egy kétajtós bátyja és bezúzna egyet:D
2010. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mondjuk, ha csak annyi jut az eszetekbe, hogy az arcára írjatok, akkor inkább ne is csináljátok, mert az annyira gagyi, hogy arra nincs is szó...
2010. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formában személyes szabadság korlátozása és garázdaság. Jó kemény éveket lehet érte kapni.
2010. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Semmit nem tettem, tettünk ami sértette volna a jogait. Amúgy sem fogtuk volna le és firkáltuk volna össze az arcát. Amúgy meg szerintem egy iksz, vagy egy pipa nem megalázó. Am, köszi a válaszokat"



Te tudatlan! Nem az a megalázó, amit ábrázol. Nincs olyan, hogy egy kör kevésbé megalázó mint egy négyzet. Maga a cselekmény megalázó. Alkalmas arra, hogy másokban riadalmat, vagy megbotránkozást keltsen, tehát garázdaság. Akarata elenére a személyes szabadságának, mely ALKOTMÁNYOS JOG, megsértésével követitek el a cselekmény. Tehát még a műanyag lakat is rátok fog rohadni.

2010. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!