Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmehetek tápppénzre felmondás...

Elmehetek tápppénzre felmondási idő alatt? Tudom, már többször feltették itt ezt a kérdést, de lehet azóta változott a jogszabály. 2 hete felmondtam ,2 hét múlva kezdek is az új helyemen. A főnököm azóta kötekszik velem, már nyugtatóval járok be.

Figyelt kérdés
2022. júl. 4. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz.

A főnököd azért próbál kötekedni, hogy hátha nem ismered a munkajogot, és az utolsó napjaidban is még megpróbálja lenyúzni rólad az utolsó bőrt is.

2022. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"de lehet azóta változott a jogszabály"

Gondolkodj már egy kicsit... ha valaki tényleg megbetegszik a felmondási idő alatt, akkor majd egy jogszabály miatt nem mehet el táppénzte? Ha eltöröd a lábad akkor is be kell menned?

2022. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem.

Ha jó a kapcsolat a főnökkel, kollégákkal, akkor bemész.

Volt olyan hely, ahol előre dolgoztam a felmondási időben, betanítottam az utódom, és hónapokkal később is adtam neki tanácsot, amikor megkeresett.

De álltam már munkába úgy, hogy az íróasztal tele volt személyes tárgyakkal, annyira el akart húzni, még erre sem fordított időt.

Alapvetően jó, ha jó a kapcsolat, a főnök se biztos, hogy örökre ott marad, lehet még szükséged arra, hogy ő ajánljon téged.

Ugyanez a kollégákra is igaz: lehet később álmaid munkahelyén valaki közülük lesz a vezető.

De: én is húztam már el a csíkot úgy, hogy táppénzre mentem. Ahol nem becsülnek meg téged, ott te se őket.

2022. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

"A főnököm azóta kötekszik velem, már nyugtatóval járok be."

"Ha jó a kapcsolat a főnökkel, kollégákkal, akkor bemész."

3-as te aztán elolvastad a kérdést látom :D

Csak egy a szokásos funkcionális analfabéták közül akiknek fogalma sincs arról mit olvastak és mire válaszolnak.


Kérdező húzz el táppénzre, hogy ki tudd pihenni magad és az új helyeden tiszta fejjel, nyugodtan tudj kezdeni.

2022. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Szerintem te sem olvastad végig az én válaszomat.

2022. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!