Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csalásért 3 év 6 hónap. Erre...

Csalásért 3 év 6 hónap. Erre adnak halasztást?

Figyelt kérdés

Jó estét kívánok! Jogászok, ha tudnak válaszolni a kérdésre. Egy 2017-es nem kis csalás miatt, munkahelyen volt, társam is volt, idén február 7-én 3 év 6 hónapot kaptam büntetlen előélettel. A törvényszék büntetés-végrehajtási csoportjánál van az ügyem, a perbíró oda küldte.

Beszéltem az ügyvéddel aki azt mondta, hogy 2 év fölötti büntetésre nem adnak halasztást, csak akkor, hogy ha valami komolyabb bajom, betegségem van, de mindent pappirral igazolni kell. Nincs betegségem, hiszen akkor nem is dolgozhattam volna. Most az van, hogy kirúgtak a cégtől ahol megcsináltuk a balhet ez nem kifejezés, azóta dolgoztam máshol, de most nincs munkám. Párom elhagyott, gyerekeim mind a kettő az apjukkal van. Most nagy bajban vagyok, hiába megtérült a kár 3 év 6 hóra ítéltek jogerősen. Hogy mikor kell bevonulni, nem tudom. Hátha be sem kell vonulnom. Mert azért február 7 óta senki nem keresett ezzel kapcsolatban. Nagy kérdésem az volna, hogy mivel 5 hónap alatt 26 alkalommal voltam vérplazmaadáson. Nyílván levágja mindenki, hogy elég sűrűn jártam. Többet viszont nem megyek, mert rosszul vagyok néha, eszméletvesztés érzés is előjön, szerintem annyira kiszívták a vérem, hogy tönkretett a vérplazmaadás. Ha írok a bíróságnak egy halasztási kérelmet betegség miatt, hogy mostanában rosszul érzem magam, ami azért van, mert vérplazmaadásra jártam nagyon gyakran 5 hónap alatt 26 alkalommal és ez tönkretett, erre adnak halasztást? A 25. vérplazmaadásomr még oklevelet is kaptam, hogy gratulálunk a 25. donációjáért mint életmentő. Ha lefénymásoltatom a vérplazma donorkártyám, a pecsétgyűjtőm, valamint az oklevelem és a halasztási kérelemmel csatoltan elküldöm a bíróságnak, hogy nem kamuzok ezekkel igazolom, hogy vérplazmaadásra jártam sokszor és emiatt vagyok rosszul, az úgy jó lesz? Mindenkinek köszönöm a válaszát.



2022. júl. 1. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos ez nem lesz elég indok és hamarosan be kell vonulnod.
2022. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Orvosi igazolás kell,az hogy te mit írsz le az teljesen mindegy.

Az hogy te voltál plazma adáson az nem jelent semmit a mostani egészségi állapotoddal kapcsolatban.

2022. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kíváncsi lennék, hogy mi is volt ez a csalásos történet. Mert ha kártalanítottál, akkor nem értem, hogy miért kaptál letöltendőt, pláne 3,5 évet.

Orvossal kell konzultálnod, aki elküldhet kivizsgálásra, esetleg ő találhat olyan betegséget, ami indokolhatja, hogy ne kelljen bevonulnod, de ebben annyira azért ne reménykedj. Ahogy abban sem, hogy nem fognak keresni a büntetés miatt.

2022. júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyelj!


Hiába a 3 év 6 hónap, de mivel szabadlábon védekezhetett, így érdemes megpróbálnia!


A bíró egyéni mérlegelési körébe van utalva a kérés elbírálása.


Szerintem jók az esélyei.

2022. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs. Elolvastam még egyszer, tehát a válaszom neked szólt.
2022. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok eselyed nincs
2022. júl. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3-ik. Csalás ami nem kis összeg, + más bűncselekmények. Van benne egy jármű önkényes elvétele (céges kocsi), plusz hamis tanúzás, csak azért csalás a vád, mert az a legsúlyosabb, a másik két cselemény enyhébb, amire néha úgy fogalmaztak a hatóságok, hogy és más bűncselekmények. A csalási elkövetésem (elkövetésünk) a főbűn. Az csalt értékből 15-20 mikrobuszt simán lehetne vásárolni.
2022. júl. 2. 01:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy még nem kaptál behívót, nem felejtette el senki a dolgot.

Egyébként te mentél olyan sokszor plazmát adni,a te döntésed volt.

Direkt azért, hogy beteg legyél, vagy a pénz miatt?

2022. júl. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!