Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emiatt tényleg feljelentést...

Emiatt tényleg feljelentést tehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A minap véletlenül felhívtam egy idős nénit, de aztán rögtön mondtam hogy téves szám de nem úgy hangzott mint aki megérti, ezért inkább lenyomtam. Körülbelül 10p után visszahíott de nem vettem fel, gondoltam akkor biztosan leesik neki hogy nem őt akartam. Így aztán erről teljesen meg is feledkeztem. Ma viszont ismét felhívott de megint nem vettem fel. Aztán pár perccel később egy másik szám is hívott de azt sem vettem fel, és végül mind a kettőt letiltottam. Aztán láttam amint kaptam egy sms-t, hogy idezem: "Elindult a rendőrségi feljelentés a zaklatasa ügyében amit a 70 es számra csinált"

Én pedig csak néztem nagyokat, hogy ez mi volt. Nem mondom azt hogy nem ijedtem meg. Még nem vagyok 18 és a szüleimnek egyenlőre nem mondtam el. Azt viszont nem értem hogy emiatt miért akarnának engem feljelenteni. Valaki tudna segíteni? Mit érdemes tennem? Őszintén arra gondoltam, hogy ignoralom, de ha komolyan feljelentettek akkor azzal nem tudom mit fogok kezdeni.

Előre is köszi a válaszokat!



2022. júl. 1. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Üres szavak. Senkit nem lehet feljelenteni egy téves hívásért, és egyszeri telefonálásért. Zaklatás az, ha valakit folyamatosan hívogatnak vagy üzennek neki, ezt meg sem tudtad valósítani. Ha ilyenért bárki el is menne a rendőrségre feljelentést tenni, haza is küldik egyből, nem indul semmilyen eljárás belőle.
2022. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a szüleidnek. A híváslista igazolja, hogy te ne hívogattál senkit. Egy téves hívás nem bűn.
2022. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NTBS ***** válasza:
85%
Beszélj a szüleiddel.
2022. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt biztos vissza lehet nézni szóval ha a néni tényleg feljelentést tett egyszerűen visszanézik és bizonyítottad magad.
2022. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján ő zaklatott téged.
2022. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

A mobiltelefonos híváslistákat (és úgy tudom a beszélgetéseket is) megőrzik a központban. Mennyi ideig, azt nem tudom. Ha feljelentenek, a rendőrség első dolga lesz lekérni ezt.

Egyetlen, néhány másodperces hívás nem lehet zaklatás.

2022. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Nemhogy örült volna a vén trottyos, hogy idén végre felhívta valaki az onkológusán és Orbán Viktoron kivül...

Nincs kizárva, hogy a túlvezérelt unokája olvasott valami okosat a nőklapjaonlájnon, vagy a feminán és nekiállt írogatni.

Ments el mindent képernyőképként is, tedd fel google drivera, hogy biztosan megmaradjon akkor is ha a telefonod elveszik, vagy elromlik. De szrentem nem lesz ebből semmi ha nem válaszolsz nekik.

2022. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Téves hivásért nem jelenthetnek fel. De lehet a néni nem értette meg hogy téves volt ezért zaklatásnak hitte. Majd a rendőrdégnél mond el hogy téves hivás volt
2022. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!