Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EGy cégnek hány éve van egy...

EGy cégnek hány éve van egy felmondási idejét le nem töltő embere ellen bármit is tenni jogi úton (ha egyáltalán akar)? Években?

Figyelt kérdés

7 éve jöttem el egy helyről felmondási idő nélkül összepakoltam és csá leléptem. Hívogattak anno 7 éve hogy fizessek ennyit meg annyit nekik és ha nem akkor bíróság.

nem is reagáltam.

7 év eltelt azóta se hallottam felőlük.

Hány évük lett volna valamit tenni?


2022. jún. 30. 18:26
 1/3 A kérdező kommentje:

annak apropóján írtam ki a kérdést hogy seleltezek és meglett a 7 évvel ezelőtti fizetési felszólításuk.

AZóta benyelte a kályha.

2022. jún. 30. 18:27
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi idő alatt nem történt semmi akkor nem is fog.
2022. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hívogattak anno 7 éve hogy fizessek ennyit meg annyit nekik és ha nem akkor bíróság."


Mivel nem töltötted le a felmondási idődet, ezért a munkaviszony megszűntetésed jogellenesnek minősült. Ettől számított 30 napja volt a munkáltatónak, hogy a követelését bírósági úton érvényesítse. A határidő jogvesztő. Tehát ha 30 napon belül nem lépett (nem indított pert), akkor a jogi út már kizárva.


"Hány évük lett volna valamit tenni?"

30 napjuk...

2022. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!