Szerintetek lehet kérni bizonyítékot,hogy az örököstárs valóban rendelkezik az összeggel hogy kitudjon fizetni minket ,mivel ez az egyezség.Van ilyenkor határidő esetleg tól-ig a kifizetésre? Mi van ha mégsem fizet,csak leírtuk a hagyatékin,sejtem...
Arrra senkinek nincs joga, hogy más vagyoni helyzetét ellenörizze (kivéve bünügyek esetében a hatóságoknak), örököstársat semmi esetre sem.
Elvileg ha vállalja a kifizetést, és erre konkrét határidöt is megadnak, akkor ennek letelte után lehet ellene jogi eljárást indítani, de ez nem feltétlen vezet eredményre, viszont a végtelenségig elhúzódhat.
Az egyetlen értelmes dolog ebben a helyzetben, hogy még egy ilyen egyezség aláírása elött megkeresel egy ügyvédet, töle kérsz infókat, illetve tanácsot, hogy mit és hogy célszerü belefoglalni a megállapodásba. Neki ez a szakmája, ismeri az összes aktuális rendeletet, és tudja, hogy tudod a jogaidat a legegyszerübben érvényesíteni.
Persze, nem ingyen van, de sokkal olcsóbb, mint egy évtizedes per költségei.
A hagyatéki eljárás során, közjegyző előtt kötött egyezséggel kapcsolatban közvetlen bírósági végrehajtásnak van helye, azaz ugyanúgy megy egyből a végrehajtó, ahogy egy bírósági ítéletet követően (nincs szükség felszólításra, fizetési meghagyásra). Az egyezségben természetesen ki kell kötni a határidőt.
A közvetlen bírósági végrehajtás elegendő védelmet nyújt, de természetesen megtagadhatod az egyezséget, ha nem tud bemutatni garanciát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!