Hogyan védhetem a házasságban a saját tulajdonomat?
Milyen trükk, jogi kiskapu, csel,...bármi van arra, hogy váláskor ne bukjam a házasság alatt vett dolgaimat?
Pl.: kocsi, óra, műtárgy, ékszer, lakás,...
Nem akarok úgy lenni, mint egy haverom, aki a házasságkötése óta csöves stílusban nyomja, és inkább nem vesz semmit, a pénzt meg az anya nevén lévő cégnek utaltatja, ahol ő alkalmazott papíron.
"Milyen trükk, jogi kiskapu, csel,...bármi van arra, hogy váláskor ne bukjam a házasság alatt vett dolgaimat?"
Remélem meg fog szívatni a házastársad váláskor, megérdemelnéd ilyen szöveg után, de a törvények nem engedik nálunk.
A házasság ELŐTT kell vagyonról szerződést kötni, utána már a törvények érvényesek.
Amit vittek a felek a házasságba az a váláskor is az övék lesz kizárólag. Amit meg a házasság alatt szereztek az bizony közös. Mivel a házasság vagyonközösséget jelent.
Látom mindenki nagyon okos csak éppen az általános iskolai szöveg értelmezés nem megy. (Igen most beültem a tanári székbe).
A kérdező arra kíváncsi hogy idézem: "a házasság alatt vett dolgaimat".
Tehát a kérdés arra vonatkozik amikor már házas így feltételezhető nem volt házassági szerződés. A második válasz meg nonszensz.
A kérdésre a válasz: Nem egyszerű dolog ment váláskor a legtöbb dolog sajnos vita tárgyát képezi és a feleknek meg kell egyezni. De azért nagyon fontos hogy mindenről amit házasság közben vettél legyen eltéve a számla/blokk stb ami igazolja hogy te vetted. Ha külön van a fizetésed akkor a néhai pillanatnyi számlaegyenleged nyomtasd ki vagy ments el visszamenőleg, hogy mire gondolok ezzel? A következőre: pl január 4-én van a folyószámládon 35 ezer ft...majd január 5-én megkapod a munkahelyed utalását ami mondjuk 2 millió ft (most csak mondtam egy szép számot), tehát lesz a számládon 2 millió 35 ezer ft. Majd jan 6-án megveszed a 2 millió ft-os órádat és az levonódik és ismét 7.-én értelemszerűen csak 35 ezer lesz a számládon. Ezeket a papírokat és kivonatokat kell dugdosnod a bírónő orra alá és akkor jó esetben megvédted az órád mert egyértelmű hogy azt a saját fizetésedből vetted hiába ácsingózik rá asszony pajtás. Ez a módszer tetszőlegesen helyettesíthető bármilyen ingósággal. A lényeg a nyomon követhetőség.
#4 Butaságokat írsz le neki.
A törvény egyértelmű és nem azt mondja amit te próbálsz.
nem számít hogy az ő fizetése vagy a házastársáé, ha a házasság alatt keletkezett jövedelemből vették akkor még az sem számít ha csak az egyik nevén van.
Lehet venni kocsit, lakást, telket, szigetet az egyik nevére, a váláskor a magyar törvények szerint közös tulajdonnak számít és a vége, hogy fele-fele megy ide meg oda is.
Amikor saját pénzt, ékszert, bármit visz már bele a házasságba, vagy örökölte ő maga, ajándékként kapta névre szólóan, akkor nem számít csak közös vagyonnak és csak akkor nem kell rajta osztoznia.
A házasság vagyonközösség, nem számít melyikük fizetése a nagyobb, ki vette. Éppen így a közösen szerzett tartozás is feleződik még ha csak egyikük nevén is van a hitel.
Ha pedig tudja a másik bizonyítani, hogy eltitkoltad a jövedelmedet, akkor azt is (felét) követelheti amit abból vettél meg. A nyomonkövethetőség pedig egyszerű ma már egy banki kimutatással. Még azt is tudják rólad melyik boltba mentél be délután fél ötkor hazafelé, nyugodtan nézd meg a telefonod applikációján!
Minek házasodsz, ha eleve válni akarsz?:D A haverod jó nagy gyökér...
De... igazából te is.
"#4 Butaságokat írsz le neki."
Én nem értem miért hajtogatod ezt... A vagyon közös valóban.
Úgy kötsz belém hogy nem tudod mit beszélsz. Nem állítottam hogy a teljes vagyont nem kell megfelezni. Az egyes tételekrol volt szó és a kérdező is ezt kérdezte. Nem az volt a kérdés hogy a végén egyforma értéket képvisel e a fele hanem azt hogy a felosztás közben azok a tárgyak kerüljenek a kérdezőhöz amiket ő vett.
Szóval én értem hogy ez nem szexi amit írok de azért gondolkozzunk már.
4 es vagyok.
És egyébként a kérdés annyiban hülyeség hogy amiket írtam nem "jogi kiskapu". Teljesen maaától értetődő hogy egy-egy ingóság mellett vannak érvek hogy ki kapja. Amikor a felek nem tudnak meg egyezni akkor nem az történik hogy a bírónő kisorsolja a mint a lottó számokat. Pl egy motort amire asszony pajtásnak jogosítványa sincsen és nem ő vette hiába kapálózik. Nagyon nagyon nagy valószínűséggel a férj tarthatja meg. A lényeg hogy a végén az össz érték egymáshoz mérhető legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!