Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebédszünetben (munkaközi...

Ebédszünetben (munkaközi szünetben) ha a szerződésben nincs kikötve, rendelkezésre kell állni?

Figyelt kérdés

Van egy vitás helyzetem most a főnökkel, elmentem ebédelni kivételesen és pont akkor álltak le a szerverek, amit én felügyeltem, így ~30percig nem voltak elérhetők. (20 helyett 30perc ebédszüntet kapunk de az idő fix 12:00-12:30) Nem vittem magammal telefont mert a táskámat és a dolgaimat bent hagytam az irodában, csak a sarki kávézóba szaladtam le.


Most a munkáltató meg szeretné vonni emiatt a szép kártyát tőlem a következő időszakra (sőt szóban elmondta hogy már megvonta), én ezzel nem értek egyet, mert szerintem nem kellett rendelkezésre állnom a munkaközi szünetben.


Azzal sem értett egyet hogy elhagyhatom munkaközi szünetben az irodát szó nélkül, mert minimum be kellett volna hozzá menni elkéreckedni (komolyan itt már úgy érteztem magam mint anno a suliban).


2022. jún. 24. 15:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hogy a jogrend nem úgy működik, hogy kiguglizunk random bulvár oldalt. Van a törvényeknek hivatalos forrása, minimum onnan érdemes tájékozódni. Az adott dolog itt azon bukik, hogy sehol nem írják elő, hogy hány óra hány perckor kell a szünetet biztosítani, csak hogy X időnként Y percet. Nem tudod bizonyítani, hogy elvégezted volna az adott munkát, a munkáltatód akkor se adta volna ki a szünetet 2 perccel utána.


Itt gyakorlatilag egy Mónika-Show színvonalú személyes vitából próbálsz jogi ügyet kreálni.

2022. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 xp ali ***** válasza:
Ha min 2 "rgazda" van, akkor be kell h osszák egymás között, h mindig legyen vki elérhető. Ha csak 1, akkor jelezni kell, h ez így nem lesz jó, és a munkáltató eldönti, h milyen intézkedést hoz. A helyedben megmondanám neki, h sajnálom, h így alakult, de a szépkártya megvonást nem tartom jogosnak és szorgalmazni kell, h találjatok ki rá vmit, h legközelebb ilyen ne legyen. A bünti sztem első esetben kontraproduktív, ráadásul nagyon keresettek a rgazdák. Persze nem a pökhendiek, mert azok semmire se valók.
2022. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!