Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhetem a busz társaságot?

Beperelhetem a busz társaságot?

Figyelt kérdés
Kimaradt egy járat és ezért el késtem.

2022. jún. 9. 07:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor én meg majd akkor fizetek érte amikor pont olyan kedvem van."



Ez nem így megy. Te a szállításért fizetsz, nem a pontosságért.

2022. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha baleset vagy rosszullét miatt van fennakadás, azzal nem tudnak mit kezdeni. Egyébként lehet, hogy nem is késik, hanem az előző megy el korábban. Én már jártam úgy, hogy utolérte egymást két ugyanolyan busz, és nem állt meg várakozni a megállóban a második, én meg nem értem el egyiket sem, mert olyan távolságban voltam, szóval csak néztem, hogy mindkettő elmegy.

Mit tudok csinálni? Semmit.

2022. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
11! Pontosan! Emberileg értem a kérdezöt, de jogilag nincs igaza.
2022. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú de morcos a kérdező:D


Igen, beperelheted. El fogod veszíteni a pert, de beperelheted.

2022. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Fú, mennyi pénzem lenne ha be lehetne pereli ilyenekért a bkv-t, a volánt vagy a mávot.
2022. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám buszsofőr és tőle hallottam, hogy bent kb mindenkire jut minimum egy feljelentés egy hónapban (késés, kimaradt járat, nem menetrend szerint indult, nem nyitott ki ajtót stb.). A legtöbb pert először a BKK vizsgálja felül, ha azt ítélik meg, hogy a söfőr tényleg hibát vétett, akkor viszik bíróságra a pert.

Most tehetsz feljelentést, de nem fog sokat érni. Van, hogy balset/lerobbant busz/emberhiány/hirtelen rosszullét esetén fennakadások lesznek, de ez benne van a pakliban.

2022. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!