Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendkívüli szabadság, halál...

A rendkívüli szabadság, halál esetén rokonnnál, hogy jár?

Figyelt kérdés

A nagypapám testvérének a fia (unokabátyám) elhunyt.

Arra én megkaphatom?

Köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 11. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
HR-hez bemész, elmondod. Lehet, kell a halotti anyakönyvi bizonyítvány.
2022. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Az Mt. 55. § (1) f) szerint a kétnapos rendkívüli szabadság a "hozzátartozó" halálakor jár. Hozzátartozónak minősül ilyen esetben a 294. § (1) b) szerint a "a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa".


A Kit. 93. § (2) f) és 280. § (1) 13. ugyanezeket az előírásokat tartalmazza a kormányzati igazgatásban dolgozók számára, csak a felsorolás sorrendje tér el.


A nagypapád testvérének a fia a te másodnagybácsid. Nem az unokabátyád, ami tudtommal csak a fiú unokatestvér egy másik elnevezése. A másodnagybácsi nem tartozik bele az Mt., ill. a Kit. általi felsorolásba, tehát az ő halála után sajnos nem jár rendkívüli szabadság. Mint ahogy egyébként az unokatestvéré után sem(!), aki szintén távolabbi, oldalági rokonnak minősül.

2022. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de szerintem neked nem jár a szabadság, mivel neked nem unokabátyád az elhunyt. Édesapád/édesanyád unokatestvére. Neked már másodnagybátyád. Így viszont már nem egyenesági rokon (ha nem tévedek).
2022. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Odamész a főnöködhöz és megkérdezed. De erre valószínűleg csak rendes éves szabadságot fogsz kapni - jogosan.
2022. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Normál esetben külön igazolni sem kell azért iylennel nem szoktak viccelni meg kamuzni.
2022. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Megkérdezem azért a hr-t is.

Persze ha nem jár, akkor sima szabadság lesz.

2022. máj. 11. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem jár hivatalosan, de vannak jófej főnökök akik elengednek csak úgy a temetésre, próbáld meg a közvetlen felettesnél.
2022. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Persze, megpróbálom, hátha szerencsém lesz.

Köszönöm neked is.

2022. máj. 11. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Úgy tudom közeli hozzátartozó halála esetén jár 2 nap. Persze kinek mi a közeli... :/
2022. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy tudom, de hát ha úgy nézzük, ő közeli hozzátartozó volt. 😕
2022. máj. 12. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!