Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hatóság félrevezétésev vádolna...

Hatóság félrevezétésev vádolnak, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Röviden: Tettem egy hamis bejelentést, majd mikor azt hitték hazudok rámijesztettek és inkább bevallottam hogy hamis bejelentés volt. Azt mondták nem biztos hogy feljelentenek. Közben külföldön voltam.éveket (2018 végén vagy 2019 elején történt) Most érkeztem haza, megtaláltak mert körözés volt ellenem adategyeztetés miatt, azt mondták majd keresnek. Mire számíthatok? Granatált a börtön?

2022. máj. 8. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

[link]


271. § (1) Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan – és a 268. § esete nem áll fenn -, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2022. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Remélem jól rád vernek valami kemény büntetést. Neked szórakozás, csak éppen a valódi feladatuk elől veszed el a rendőrök idejét.
2022. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szép munka volt idiota
2022. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Aki ilyen okos remélem megvádolják még az miatt is hogy megpattant a hatóságok elől.
2022. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet nyugodtan gyűlölködni, nem zavar, ha ettől jobban érzitek magatokat. Én csak annyit mondok, nem voltatok ott, nem tudjátok a részleteket. Mindesetre köszi mindenkinek a válasz adást, mégha nem is mind hasznos.
2022. máj. 8. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tok mindegy hogy ottvoltunk e. Ha megalapozottan gyanusitanak, ne adj isten ügyész is megvádolt akkor elkövetted. Fun fact még egy körözés is a nyakadon volt
2022. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A körözés csak adategyeztetés miatt, a rendőr azt mondta többet nem tud. Majd megkeresnek... nem tudom mikor vagy hogy hogyan alakul
2022. máj. 8. 21:13
 8/12 anonim ***** válasza:
7%

Jól tetted. Mivel vétség max 2 éves, nem kapsz börtönt, max felfüggesztettet.

Jól tetted, hogy megszivattad a rendőröket. Mindet kidobnám utcát seperni.

2022. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 mivan levike ilyen rossz volt az előzet?
2022. máj. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tehát betelefonáltál a rendőrségre, ahol már rögtön gyanús lett nekik az eset, és még akkor elárultad, hogy nem volt valóságtartalma a bejelentésednek, igaz, így történt?


Meg szabad kérdezni, miről szólt az a hamis bejelentés, és milyen célból? Nem gyűlölködni, meg kötekedni szeretnék, csak a körülmények érdekelnek, hiszen azok számítanak adott esetben.

De az eddig leírtakból azt vettem ki, hogy olyan nagy "kárt" vagy hátrányt nem okozhattál. Ha nincs semmi korábbi ügyed, és beismered az egészet, szerintem max felfüggesztett. De mint írtam, fontosak a körülmények.

2022. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!