Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adásvételi szerződéstől...

Adásvételi szerződéstől aláírás után el lehet állni?

Figyelt kérdés

Eladtam a lakásomat, már aláírtuk a szerződést. De rájöttem, megbántam, nem akarom eladni.

A szerződést van lehetőség aláírás után felmondani? Visszaadom a foglaló kétszeresét is, természetesen (lehet bolond vagyok...). Nem szerepelt felmondásra utaló rész a szerződésben, de találtam egy olyant, hogy elvileg erre van egy általános szabály, hogy el lehet állni.



2022. máj. 5. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Alá van írva, csak akkor, ha a másik fél belemegy. Másképp a bíróság kötelezni fog a szerződés teljesítésére.
2022. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem. Max. visszavásárolhatod.
2022. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ehhez ügyvédet kell szerezned!

A szerződéseket szokták felbontani, csak fordítva - ha a vevő nem fizet a szerződés szerinti módon, akkor az eladó mondhatja, hogy mivel nem teljesült a szerződés, nem adja el neki, bontják a szerződést. De ennek oka van - az, hogy nem teljesült a szerződés.

Ahogy a vevő is elállhat a szerződéstől, ha az eladó pl. nem költözött ki a megadott időben vagy nem vetette le a hitet a lakás tulajdoni lapjáról, stb.

Ha csak aláírtátok a szerződést de nem történt meg a teljes vételár kifizetése is, akkor esetleg - hangsúlyozom esetleg sikerülhet valami megoldást találni.

Ha viszont már ki is fizették, akkor onnantól ez nem szerződés bontás lenne, hanem vissza kellene vásárolnod a lakást tőlük HA eladják. Mert ezzel nekik keletkezne adófizetési kötelezettségük, nagyon súlyosan.

2022. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Megkérdezek egy ügyvédet, de sok eélyt akkor nem látok rá.
2022. máj. 5. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kifizették a teljes összeget ill. megtörtént az átadás-átvétel, akkor annak lőttek...
2022. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, el lehet állni. Ennek szankciója a foglaló kétszerese, illetve ezen felül még ha igazoltan kárt okozol a vevő-jelöltnek, arra beperelhet.
2022. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem, ezt csak folyamatban lévő ügyletnél tudod megtenni, ha már végbement, akkor nem.

Tehát, ha aláírtátok, de még nem történt semmi, max. foglaló fizetése, akkor igen.


Ha már bejegyezték őket, beköltöztek... akkor nem lehet elállni. Végbement szerződésnál nem értelmezhető az elállás.


Tehát az előző válaszom akkor igaz, ha még a folyamatban benne vagytok.

2022. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem fizették még ki, csak aláírás történt. Foglaló természetesen vissza lenne adva 2xesen.


Kiváncsi vagyok ilyen helyzetben ki lenne jóhiszemű és nem perelne be... szóval ez reális veszélynek hangzik.

2022. máj. 5. 18:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük, mert még most időben vagy.
2022. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg az ügyvédet, de tuti hogy nem lesz egyszerű, ha a vevő nem akarja adni, akkor ebből per lesz. Annak a kimenetele függ attól, hogy van-e ismerősöd a bíróságon, az ügyvéded ismeretségétől, stb. De a precedens szerint aláírt adásvételi szerződést felbontani csak a felek közös akaratából lehet. A foglaló nem annyi, hogy meggondoltam magam, az olyan esetben van, ha pl kiderül, hogy a vevő nem hitelképes, vagy az ingatlanodról kiderül, hogy papíron csak a kerti budi van rajta, a ház nem, stb. Sajnos rengeteg ügyvéd tojik olyan szinten a dolgokra, hogy az elképesztő. (Én is belefutottam, ezért jártam körbe a témát, és ezért tudom.)
2022. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!