Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő alatt kerül a...

Mennyi idő alatt kerül a zsebembe a pénz adás-vételi szerződés aláírás után?

Figyelt kérdés
A vevőnek utána kell aláírni a hitelkérelmet. Jelzálog illetve csok kölcsönt igényelne. A bírálat pozitív , de a teljeskörű gondolom csak akkor lesz meg neki, ha már fixen a számláján van a pénz . Az érdekelne , hogy ez a huzavona lecseng -e egy hét alatt ?

2022. máj. 3. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
nálam kb 3 hónap volt az egész herce-hurca. Lehetőleg soha többé hiteles, vagy zéró alkuval.
2022. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3 hónap a reális, de nagyon min. 2, és akkor már nagyon nagy szerencséd van.
2022. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mi a fene ennyi idő ezen ?
2022. máj. 3. 12:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Habár részünkről minden el van intézve , a vevő részéről minden be van adva. Talán így lehet , hogy rövidebb idő . Úgy tudom 3 hónapja van folyósítani . Én csak reménykedni merek , és már túl lenni ezen az egész herce hurcán.
2022. máj. 3. 12:55
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 1 hónapot ígértek, mert viszonylag egyszerű volt a hitelem. 1,5 hónap lett belőle az adásvételi aláírásától kezdve addig, hogy az eladó megkapta az egész pénzét.


A banki ügyintézés ilyen hosszú. Az hogy viszonylag kevés ügyintéző dolgozik sok hitelügyön és náluk elakad a dolog. Nem úgy van, hogy az asztalára kerül a te ügyed és már egyből eldöntik aznap, hogy akkor most igen vagy nem.

2022. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze. Ez érthető indok . Nem hajt a tatár , ráér. Csak egy személyi kölcsönnel ellenben nem gondoltam volna, hogy ezt nem egy rendszer dönti el.
2022. máj. 3. 13:09
 7/13 anonim ***** válasza:

nekem 2,5 hét volt a ZOP hiteligénylése, a papírok beadásától a közjegyzői szerződés aláírásáig. A banki ügyintéző azt mondta, hogy a szerződés aláírása után egyből tudnak előleget utalni, de a kivitelezővel történt azonnali egyeztetés után nem kértem.


Én nem tudok panaszkodni az ügyintézésre, igaz nem volt csok, vagy babváró, de én magam is meglepődtem az OTP jól szervezett és gyors folyamatain :)

2022. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Beszeltem az ingatlankereskedővel. Azt mondta, hogy az OTP rugalmas . 😊
2022. máj. 3. 13:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a tényleges ügymenet kevesebb mint egy hónap volt, sima lakáshitel, CSOK meg egyéb kedvezmény nélkül. Volt előzetes hitelbírálatunk, és a kinézett ingatlanra is elkészíttettük a kalkulációt, csak be kellett élesíteni úgymond. Szeptemberben foglalóztunk, november 27-én írtuk alá az adásvételi szerződést, az utolsó részletet, ami a hitel volt, a bank december 1-jén utalta át az eladó bankja részére. Ez bele is volt foglalva a szerződésbe. Ez meg is történt, december 5-én már költöztünk is be.
2022. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Átutalás esetén nem kerül a zsebedbe a pénz, először ki kell venni. De készpénzfizetésnél se, ha pénztárcába rakod zseb helyett 😉
2022. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!