Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kettős állampolgár vagyok,...

Kalman.Mikorka kérdése:

Ha kettős állampolgár vagyok, mindig, minden esetben, mindenhol a két állam törvényei vonatkoznak rám? Harmadik országban pedig mindhármat köteles vagyok betartani?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, a magyar állampolgárokra Magyarországon kívül is a magyar törvények vonatkoznak. Ezen felük be kell tartani annak az országnak a törvényeit is ahol pillanatnyilag tartózkodok.


Gondolom több ország is így van, külföldön is vonatkoznak a személyre a hazai jogszabályok.


Ha a magyar mellé felveszem például a német állampolgárságot, így kettős állampolgár leszek és pl. a német jogban is benne van a kitétel, hogy külföldön is köteles vagyok betartani a német jogszabályokat, akkor egy harmadik országban köteles vagyok megfelelni mindhárom ország törvényeinek?


Vagy csak az egyik -állampolgárság szerinti- ország jsz.-it kell betartani a harmadik mellett?


Köszönöm az információkat!



2022. ápr. 29. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindhármat be kell akkor. Mindig az állampolgárságod törvényei vonatkoznak rád + a fogadó országé.


De ha most ezt azért kérdezed mert ki akarsz menni Hollandiába füvezni, mindenki pont le fogja tojni.

2022. ápr. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindíg annak az államnak a törvényei érvényesek, ahol az illető, mint állampolgár tartózkodik.

Egy ukrán-magyar kettős állampolgár Ukrajnában behívhatják katonának, háborúba küldhatik, mert ukrán állampolgár, nem jelent mentséget, hogy egy NATO tag ország állampolgára is.

Még szélsőségesebb példa, de ha egy nő elutazik Szaúd-Arábiába, és ott miniszoknyában, fedetlen fejjel sétálgatni kezd, az ott élőket nem fogja érdekelni, hogy ott, ahonnan ő ofa utazott, teljesen megszokott a viselkedése, a szaúdi törvények érvényesek.

Akkor is, ha esetleg a diplomáciai bonyodalmak elkerülése miatt beérik az azonnali kiutasítással, de arra inkább nem kellene spekulálni.

Vannak olyan országok, ahol a kábítószer kereskedés, sőt a birtoklás büntetése is halál, ami az ott tartózkodó külföldiekre is vonatkozik, szintén nem mentesség, hogy otthon nincs halál büntetés, vagy nem is törvénytelen ennyi kábítószert magánál tartani.

Minden ország a saját törvényeire koncentrál, nem foglalkozik azzal, hogy egy másik országból érkezett állampolgár a hazai törvényeket megsértette-e.

A repülőgépek, hajók speciálisak ebből a szempontból, a azokon utazókra az üzemeltető ország törvényei vonatkoznak

2022. ápr. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Az hagyján, de ha még keresztény is vagy, akkor a tízparancsolatot is be kell tartani!!!
2022. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 4. 02:19
 5/5 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, a magyar állampolgárokra Magyarországon kívül is a magyar törvények vonatkoznak."


- Jól tudod. De!

Ez csak a magyar törvényekre igaz. Más országok esetében nem. Illetve van egy nagyon kevés, de azok nem európai országok (pl Eritrea).

máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!