Munkahelyi balesetemet követően, próba időben, betegszabadságom alatt a munkaadóm indokolás nélkül felmondta a munkaviszonyomat. Törvényes ez így? Mit kell fizetnie ez esetben a munkáltatónak? az okozott károm kivételével, ami a bíróságon fog zajlani
Kinek a hibaja volt a baleset? Te voltal figyelmetlen vagy a ceg hibazott.?
Ha utóbbi akkor ezzel esetleg lehetne ervelni, mert bar indoklas nelkul fel lehet mondani a munkaltatonak a munkavallalo fele, attol meg vannak szabalyok amiket nem lehet athagni. Pl 30napod van jogorvaslattal elni es errol kotelesek tájékoztatni.
Probaido alatt terhes anyat sem lehet kirugni. Birosagi dontesek szulettek hasonlo ugyekben.
Ha teszem azt a munkahely hanyagsaga miatt komoly balesetet szenved valaki akkor ha probaidon van a dolgozó akkor a kirugassal el van intezve a dolog? Attol mert indokolni nem kell, nem utkozhet mas szabalyokba a kirugas. Márpedig ha a munkahely okozta a balesetet akkor az komoly jogsertes hogy elkuldik a serult munkavallalot csak mert megtehetik. Nem véletlenül kötelező beleirni a felmondasba hogy 30napja van a munkavallalonak jogorvaslathoz folyamodnia meg az ilyen felmondas eseteben is ha nem ert egyet a kirugassal. Hiaba a probaido.
A probaido nem azt jelenti hogy barmit megtehet a munkáltató.
Próbaidő alatt indoklás nélkül, betegszabadság alatt is fel lehet mondani, épp ez a lényege. Szóval a dolog törvényes.
A baleset egy teljesen más dolog, arról infónk sincs, de majd a kérdező által említett bíróság fog dönteni.
A probaido nem ment fel mindentol. Ertsetek mar meg.
Vajon miert kotelezo tajekoztatni ilyenkor a munkavallalot hogy 30napja van a jogorvaslatra ha barkit barmikor ki lehet rugni?
A próbaidő célja, annak elnevezéséből is levezethető: eme időtartam alatt a munkavállaló kipróbálhatja, hogy az adott munkakör megfelelő-e számára, a munkáltató pedig „tesztelheti”, hogy az új munkaerő beváltja-e a hozzá fűzött reményeket. Kölcsönös megelégedés esetén (azaz a próbaidő eredményes letelte után) a munkaviszony a munkaszerződésben foglaltak szerint továbbfolytatódik, azonban ha valamelyik fél nem elégedett, akkor a próbaidő alatt azonnali hatállyal, egy oldalúan közölt jognyilatkozattal (tehát a másik félnek nem kell hozzájáruló nyilatkozatot tennie), indokolás nélkül megszüntetheti a jogviszonyt. Elegendő, ha a munkáltató a próbaidő tényére utal és erre hivatkozással mellőzi az indokolást a munkaviszonyt megszüntető nyilatkozatában.
Az indokolás nélküliség ugyanakkor nem jelenti azt, hogy a munkáltató önkényesen (bosszúból vagy megtorlásból) megszüntetheti próbaidő alatt a munkaviszonyt, ez ugyanis a joggal való visszaélés tilalmába ütközne, arról nem is beszélve, hogy a rendeltetésszerű joggyakorlás követelménye alól próbaidő alatt sem mentesül a munkáltató (BH1995. 608.).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!