Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok erről? Szerintet...

Mit gondoltok erről? Szerintetek nem gáz?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam hogy afganisztánban házzasságtörésért halálra kövezik az embert.Olvastam egy ilyen cikket ,hogy a házasságtörő férfit már kivégezték,akivel megcsalta a feleségét azt is kivégzik, csak később miután megszüli a gyerekét.Az a legidegesítőbb hogy nem csak afganisztánban van ilyen Törökországot kivéve minden iszlám országban.Az érdekelne mit gondoltok erről.Normálisak ezek?
2010. szept. 15. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek kultúrális különbségek. Nem lehet arról beszélni hogy ez most "gáz" vagy "nem gáz". Nekünk persze eléggé fura és bizar, de náluk ez az erkölcsi norma. Különböző népeknek különböző a felfogása erről a kérdésről, és igen: Ők ezt fő bűnnek tekintik, amiért kivégzés jár. Mo-n már régen nem végeznek ki senkit - még gyilkosságért sem - ők meg házasságtörésért már megkövezik az embert...ez van. Ettől függetlenül nem szabad ezt úgy megközelíteni, hogy gáz.
2010. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem normális. Ha ez a gyakorlatban is ilyen, akkor meglehetősen undorító egy dolog...
2010. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint európai szemmel nézve nagyon durva. Akik abbana ultúrában nőttek föl, azoknak természetes. Biztos van olyan dolog itt, ami számukra durva vagy undorító.


második

2010. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj beleszólni más nemzetek életébe.
2010. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%
Csak megsúgom, hogy 57 iszlám ország van, és nem csak Törökország kivétel, sőt!!! Szaúd-Arábiában, Afganisztánban, Irakban (ma már kevésbé), és Iránban fordul elő az amiről te írsz. Szóval ne beszélj butaságokat.
2010. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
15:21-es én is megsúgob hogy Afganisztánban és szaud-arábiában a leggyakoribb.
2010. szept. 15. 15:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám országokban sokkal nagyobb tisztelete van a családnak mint ami Európában jelenleg van. Ők meg azt nem értik, hogy miért engedjük, hogy férfiak egymás farát túrják. Hidd el nekik em normális smemi ami itt folyik, csak attól függ, hol nőttél föl.
2010. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha, ilyen lenne itt is, akkor nem marnánk csak pár millióan.
2010. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
64%

Kérdező 15.30-nál mit súgsz? Én is ezt írtam, hogy Irak, Afganisztán, Szaúd-Arábia, és Irán... viszont van 53 ország, ahol ilyen kurv@ra nincs!!! Azért nem gondolod túlzásnak azt írni, hogy "törökországon kívül minden iszlám országban van ilyen" amikor 57-ből csak 4-ben van? Semmivel nem jobb amit mondasz, mint az amikor a szélsőséges arabok mondják, hogy minden fehéret ki kéne nyírni... Szóval azért csínján a kijelentésekkel, hogy hol mi van!!

Ja, és még annyit, hogy amiket mondasz, azok szélsőséges esetek, egyáltalán nem mindennaposak. De ha igen, és mondjuk mindennap megölnek egy nőt TÖRVÉNYESEN mondjuk Szaúd-Arábiában, közben meg minden európai országban naponta kinyírják egymás feleségét, barátnőjét, férjét, pasiját emberek féltékenységből, meg tudomisén miből... az jobb? Itt törvényellenes, de többen csinálják, mint ott ahol törvényes. Azért ez is elgondolkodtató. Tudod az az érdekes, hogy persze én is elítélem ezt, de az araboknál ezt büntetés nélkül lehet csinálni, mégis kevesebb nőt ölnek meg (ez tuti) mint itt a civilizált Európában, vagy Amerikában, mi fehérek...

2010. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A világon 57 iszlám országban van "ilyen". 54-ben nincs. A kérdés pontatlan.
2010. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!