Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a törvény arra hogyha az...

Mi a törvény arra hogyha az ember be akar öltözni egy filmes karakternek utcára?

Figyelt kérdés
Tehát pl. farsangra vagy halloweenre ha be akarok öltözni például Pyramid Headnek a Silent Hillből, és úgy kimegyek az utcára, azt megtehetem vagy nem tehetem meg? És ha például Darth Vadernek öltözök be, akkor van bármi különbség?

2022. márc. 10. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bárminek beöltözhetsz. Akár csirkének is. Nem szoktál látni néha állatjelmezbe bújt szórólap osztogatókat? Mondjuk mostanában már nem divat.


Annyi az elvárás hogy tiltott önkényuralmi jelkép ne legyen rajtad (nem öltözhetsz be náci tisztnek - a Galaktikus Birodalom jelképei természetesen nem számítanak önkényuralmi jelképnek) és persze ne kövess el közszeméremsértést.

2022. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nyilván nincs szó se szeméremsértésről se önkényuralmi jelképről, leginkább a rémisztő, félelmetes karakterek miatt kérdezem hogy mi van ha pl. én Pyramid Headnek öltözök és kisgyerek meglátja, ilyesmi, lehet-e ebből rendőrségi ügy hogy riogatom az embereket. Elméleti kérdés persze, nem öltöztem be természetesen Pyramid Headnek, csak érdekel a téma. :D
2022. márc. 10. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A jelmezkölcsönzők le is húzhatnák a rolót.

Egy jelmez miatt nem fognak feljelenteni, ne aggódj.

2022. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2


Nos vannak akik nem csak beöltöznek valamiféle horror karakternek.. Hanem szándákosan átalakíttatják magukat különféle testmódosító beavatkozásokkal.Ilyen alapon,hogy a gyerek megijed ,akkor azt sem lehetne.

[link]

2022. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a Halloween arról szól, hogy minél rémisztőbb lényeknek öltöznek az emberek, nem hinném hogy ez gondot jelentene. Meg aztán ha lemész a Blaha aluljáróba ott ezerszer rémisztőbb figurák mászkálnak minden nap...
2022. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!