Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 cm-nél nagyobb pengéjű...

8 cm-nél nagyobb pengéjű kés/bicska szállítása táskában legális?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó szalonnázó bicskám, amit előszeretettel használok. Ezt szoktam magammal vinni munkába, túrázni, kirándulni is.

A probléma az, hogy a pengéje 10 cm hosszú, ami miatt a viselése (zsebben hordása) illegális. Ezzel tisztában voltam, ezért mindig gondosan összehajtva (nem rugós, hanem olyan mint a képen*) a táskám mélyén tartottam.

Most azt mondta az egyik kollégám, hogy így is illegális magamnál tartani, hiába nem könnyen elérhető helyen van. Ez tényleg így van?

Ha igen, hogy lehet szabályosan, legálisan szállítani egy bármilyen kést/bicskát, aminek 8 cm-nél hosszabb a pengéje?



*A kép illusztráció, internetről beszerezve: [link]



2022. márc. 7. 05:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Tényleg nem hordhatod még táskában sem.

Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz, sem ruházat alatt, sem csomagban, sem közterületen lévő gépjármű belső terében nem tarthatod.

2022. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1# és hogy szállítható legálisan?

Ha például boltban veszek egy kést vagy bicskát, hogy vihetem haza?

2022. márc. 7. 07:11
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Hazateleportálod…


Semmi akadálya nincs a kés táskában hordásának

2022. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha megveszed, ott lesz a blokk nálad, hogy most vetted. Az más.
2022. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4# csak ha újonnan veszem és nem magánszemélytől.

Nem kötözködni akarok, félreértés ne essen, csak érdekel, hogy akkor mégis hogy szabályos hordani.

Ráadásul most a 3-as azt mondta, hogy legális táskában, miközben az 1-es szerint ott is illegális.

2022. márc. 7. 09:50
 6/11 kovpet ***** válasza:

Az én értelmezésemben a zsebben hordás se számít viselésnek. Ha viselsz valamit, az rajtad van, pl egy nyakkendő. Ha bevágod a megbeszélés után a zsebedbe, azt már akkor nem viseled, csak szállítod.


De táskában, úgy, hogy nem tudod egyből előrántani, kizárt, hogy akárkinek gondja lenne belőle, már csak azért is, mert senki nem fogja tudni, hogy nálad van.


De ez nem egy karambit, nem is néz ki fenyegetően és nem is arra a célra lett tervezve, hogy másnak ártsanak vele, tehát egy ruházatátvizsgáláskor se lesz bajod belőle. Szerintem, de nem vagyok se rendőr, se jogász.

2022. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A törvény nem arról szól, hogy ki hogy értelmezi.


A viselés lehet rejtett és nyílt. Attól még viselés mind a kettő.


[link]



"Melléklet a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelethez

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:


a) * az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni."

2022. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondosan becsomagolva még szamurájkard is lehet nálad, az a lényeg, hogy ne lehessen egy mozdulattal előkapni és belemártani valakibe. Jelenlegi formájáában eleve f'szság a szabályozás, mert ha hivatalosan nem lehetne nálad 8 centinél hosszabb pengéjű vágóeszköz, akkor még egy frissen vásárolt konyhakést sem tudnál hazavinni.
2022. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3. § (2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,

ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és

bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;


Szerintem ez bőven lefedi a táska mélyén lévő, összecsukott bicskát, mint a szokásos életvitel körében használt, rejtve szállított eszközt.

2022. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Na ezt mondd el a rendőrnek is, ha fokozott ellenőrzés során belenéz a táskádba.
2022. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!