Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 cm-nél nagyobb pengéjű...

8 cm-nél nagyobb pengéjű kés/bicska szállítása táskában legális?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó szalonnázó bicskám, amit előszeretettel használok. Ezt szoktam magammal vinni munkába, túrázni, kirándulni is.

A probléma az, hogy a pengéje 10 cm hosszú, ami miatt a viselése (zsebben hordása) illegális. Ezzel tisztában voltam, ezért mindig gondosan összehajtva (nem rugós, hanem olyan mint a képen*) a táskám mélyén tartottam.

Most azt mondta az egyik kollégám, hogy így is illegális magamnál tartani, hiába nem könnyen elérhető helyen van. Ez tényleg így van?

Ha igen, hogy lehet szabályosan, legálisan szállítani egy bármilyen kést/bicskát, aminek 8 cm-nél hosszabb a pengéje?



*A kép illusztráció, internetről beszerezve: [link]



2022. márc. 7. 05:49
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

9# köszönöm szépen!

Most írtad, hogy legális. 3§ (2) b, pontosan kiemelve: "a szokásos életvitel körében használt eszközökre" és azon belül is bb.

Mivel én ezt étkezéshez használom (igaz, ezt nem írtam le a kérdésben, csak hogy munkába, túrázni, stb viszem magammal), ezért rejtve (a táskában tartva), becsomagolva vagy zárt dobozban szállíthatom.

Köszönöm szépen, ment a zöld!

2022. márc. 8. 06:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!