Örököstárs nem reagál, fel lehet jelenteni és elvenni tőle az örökséget?
Hárman örököltünk egy nyaralót, mindhárman benne voltunk a hagyatéki tárgyalás utáni megbeszélésünk során, hogy eladjuk, ha már nem kell adózni utána. Letelt az a pár év. Szeretném eladni, az egyik örököstárssal beszéltem, benne van. A másikat hiába bombázzuk levelekkel, nem reagál. Egy kollégám, aki ismeri, mert egy településen él vele, tudja, hogy él és virul. A postai levelünket is átvette.
De se arra, se korábbi levelünkre, se emailünkre nem reagál. A régi telefonszáma viszont nem él, újat meg nem tudunk.
Majd még a másik örököstársam megpróbálja személyesen felkeresni.
De ha nem nyit ajtót, nem tud beszélni vele, abban az esetben mit lehet tenni?
Van olyan jogi lehetőség, hogy visszavegyék tőle az örökséget?
Senkit sem lehet feljelenteni azért mert nem válaszol a levelekre(ezek nem hivatalos levelek) elvezetni az örökségét pedig szintén nem lehet. Attól, hogy akkor elakarta adni nem azt jelenti, hogy most is elakarja.
Ha gondoljátok megvehetetiek a részét, de ebbe sem kötelező belemennie
Ilyen nem létezik.A lakcímére küldjetek ügyvéd által levelet, amiben felszólítjátok az egyezkedésre.Írjátok le mit szeretnétek, mert több lehetőség van.Közöljétek, hogy el akarjátok adni a nyaralót, ezért vagy a, fizessen ki titeket, b, adjátok el és harmadoljátok az összeget.
Aztán ha még mindig nem hajlandó együtt működni, akkor kilátásba lehet helyezni, hogy bíróság segítségét veszitek igénybe az eladáshoz.Ez mindannyiótoknak a legszarabb lenne, mivel áron alul elàrvereznék a nyaralót és a maradékot harmadolnák el.Jóformán egyikőtök sem fog kapni akkor semmit.Ezt majd az ügyvéd elmagyarázza neki.
Birosagi uton kikenyszeritheto az eladas, csak hogy akkor rosszabbul is kijohettek mint ha piaci alapon adnatok el..
Mondjuk nem egy het mire dont a birosag..
Visszaadni az örökségen , így ebben a formában nem. Még is mire alapoznád? Vicces Vagy.
Azonban bírósági úton kikényszeríthető az eladás ebben az esetben, de azt nagyon meg kell gondolni, mert lehet sokat buktok rajt.
Elárverezik, azt ki kell fizetnetek és csak piaci át alatt lehet eladni. Már írták fentebb is.
Természetesen nem lehet senkitől elvenni az örökségét, más elképzelése miatt. De nem is kötelező senkinek megtartani a tulajdonát.
Ha perre kerül a sor, akkor "közös tulajdon megszüntetése" iránt kell keresetet benyújtani.
A tárgyaláson a bíró megkérdez minden tulajdonost, hogy meg szeretné-e venni a többiek részét. Ha mindegyik tulajdonos nemet mond, akkor a bíró azt a döntést hozza, hogy el kell adni az ingatlant. Első körben csak ennyi. A tulajdonosok vevőt keresnek, aki mindegyiküknek megfelel. A húzódozó tulajdonosnak nem muszáj az első ajánlatot elfogadni, de ha huzamosabb ideig, mondjuk egy évig nem fogad el semmilyen ajánlatot, akkor a bíróság vagy azt az újabb határozatot hozza, hogy nem utasíthat el újabb vevőt, vagy azt, hogy el kell árverezni az ingatlant. Ez az árverezés mindenkinek a legrosszabb, mert érték alatt szoktak elkelni gyakran a dolgok.
Szóval, ügyvédhez kell fordulni, ahogy írták. Ő első körben ír egy levelet, második körben ténylegesen szóban elmagyarázza majd az illetőnek, hogy neki mindenképpen vagy meg kell venni a többiek részét, vagy el kell adnia a saját részét. Csak ha pereskedik, az sok pénzébe kerül, és nem nyerhet vele semmit.
Viszont így nektek veszteség, az ügyvéd valószínűleg 50-100 E Ft-ért fog magyarázkodni. De az ügyvéd eljárása után már valószínűleg nem kell pereskedni, mert eredményes lesz a rábeszélés, ennyi a nyereség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!