Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen esetben? Lehet emiatt halasztást kérni a bíróságtól?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni egy ilyen esetben? Rokon tartásá alakult tartásdíj újra megállapítását tűzték ki tárgyalásra márciusra. Csakhogy áprilistól a munkahelyem már csak félállásban négyórásként alkalmaz fele annyi pénzért. Ha márciusban elmegyek a tárgyalásra akkor megállapítják az addigi fizetéssem alapján a tartásdíjat és utána nagy gondba kerülök áprilistól. Lehet ilyenkor kérni olyant levélben, hogy miután áprilistól változások álltak be az állásomban fizetésemben kérem hogy halasszák el a tárgyalást addig amíg rendelkezésemre nem állnak a megfelelő hivatalos papirok? Még ezzel is probléma van, mert az áprilisi első bérem csak május 2.-án kerül a számlámra és csak ezután egy két héttel kapom meg a bérpapír értesítést. Igaz a szerződést elvileg előbb, de bár nem szabályos, meg szokott esni hogy magát a munkaszerződést is csak egy két hónappal később iratják alá. Ezért lenne jó a május közepe. Nem tudom előre, hogy ezúttal hogy lesz. Szóval ha halasztast kérek és esetleg sikerül és akkor azt mennyi időre lenni kérni? Én személy szerint nem hinném hogy márciusban kitűzött tárgyalást május közepéig el lehet halasztani de ez lenne a megoldás.
2022. febr. 20. 05:46
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Akkor ne csinálj gyereket, ha nem akarsz rákölteni, a gumi olcsóbb
2022. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Még mindig nem ez a kérdés
2022. febr. 20. 16:42
 23/37 A kérdező kommentje:
Mi az, itt csupa gyengeelméjű van?
2022. febr. 20. 16:42
 24/37 anonim ***** válasza:

de nem értelek. ha elmondod neki, hogy ez a helyzet, de papírod csak később lesz, szerinted nem fogja fel?

a munkaszerződés módosítást pedig április elején meg kell kapnod. mi az, hogy 1-2 hónappal később? jó szar cég lehet. köteles kiadni időben.

2022. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Nézd már meg a naptárt...
2022. febr. 20. 19:27
 26/37 anonim ***** válasza:

mit látnék rajta? hogy nem tudsz válaszolni arra, hogy mi a problémád azzal, amit leírtam?

emeld fel a feneked, menj be a munkaügyre és mondd el, hogy időben szükséged lesz a munkaszerződésre. a bíró pedig nem hülye, elmondhatod neki, hogy mi van. gondolom megvárja, míg beviszed. ne nyafogj, hanem próbáld megoldani a problémát.

2022. febr. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Azt látnád rajta hogy most február van nem pedig április ig nem most kell megkapom hanem majdnem 2 hónap múlva. De a tárgyalás nem akkor lesz.



De nem is tudom miért beszélek egy ilyen fogyatekossal akiazt hiszi nyafogas az amikor ép a probléma megoldásával foglalkozom S azt hiszi majd a munkaügyi kiad egy meg se fogalmazazott és igazgatói jóváhagyással se rendelkező szerződést. Amit mondasz úgy ahogy van nettó hülyeség mindkét hozzaszolasod. Vagy direkt trollkodsz?

2022. febr. 21. 06:31
 28/37 anonim ***** válasza:

“ Azt látnád rajta hogy most február van nem pedig április ig nem most kell megkapom hanem majdnem 2 hónap múlva”


Erős tévedésben vagy, ha már közölték veled a szerződésmódosítást, akkor a szerződésmódosítás írásbeli közlésének és aláírásának nincs semmi akadálya.

Emellett ilyen szerződésmódosítást csak közös megegyezéssel lehet csinálni, ergo bele sem kell egyezz, ha nem akarsz 4 órában dolgozni

2022. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Hivatalosan még nem közölték így nem biztos. Bizonytalan dolgokat meg senki se fog irasban közölni. Ezért kéne megvárni amíg biztos lesz. Csak az a biztos ami alá is van írva. És mivel mindkét félnek alá kell írnia, saját magadnak mondasz ellent az utolsó mondatoddal.
2022. febr. 21. 10:28
 30/37 anonim ***** válasza:
szerintem te trollkodsz, ha képtelen vagy normális választ elfogadni. nem szórakozásból írtam. nem tudom milyen válasz lenne jó, de azt sem, hogy miért teszel fel kérdést, ha azt, aki segíteni akar, elhajtod a francba.
2022. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!